Webnoviny - Svet

Slovo férovosť stratilo na svojom význame, uviedol Ferguson

WEBNOVINY.SK

Wayne Rooney s Alexom Fergusonom.Foto: SITA/APMANCHESTER 8. apríla (WEBNOVINY) – Tréner futbalistov Manchestru United Alex Ferguson prišiel so svojským vysvetlením dvojzápasového trestu pre svojho „prostorekého“ zverenca Wayna Rooneyho. Útočník anglickej reprezentácie podľa jeho teórie dostal dištanc za spŕšku vulgárnych slov do ruchového mikrofónu počas priameho prenosu sobotňajšieho zápasu s West Hamom United preto, lebo hlavný rozhodca podľahol pri písaní správy o stretnutí tlaku okolia. Lee Mason priamo na ihrisku neposúdil Rooneyho správanie ako nevhodné.

Podľa Fergusona to boli médiá, ktoré mu začali podsúvať názor, že autor hetriku si za nespútanú oslavu gólu zaslúžil červenú kartu. Trest zastavenia činnosti na dva zápasy vo štvrtok potvrdila Anglická futbalová asociácia, ktorá zamietla odvolanie hráča, hoci sa ten za svoje počínanie ospravedlnil.

„Myslím si, že Mason konal pod tlakom. Nedokážem si predstaviť, že by rozhodca vylúčil hráča za to, že strelí hetrik. Mám si jeho slová vysvetliť tak, že má dvojaký meter? Takto sa chlapec ocitol v zložitej situácii, naozaj s ním cítim. Netuším, ako sa bude ďalej vyvíjať jeho kariéra. Ale myslím si, že teraz bude pod tlakom on. Slovo férovosť stratilo na svojom význame,“ nechal sa počuť Ferguson.

Rooney nemôže pre trest nastúpiť v sobotu na ligový zápas s Fulhamom a ani na prestížne semifinále FA Cup-u s Manchestrom City (16. apríla).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM