Webnoviny - Svet

Smatanovej album pokrstí jej ”dvojča”

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Zuzana Smatanová uvedie do života svoj aktuálny dvojalbum Gemini v stredu 4. novembra. Krstnou mamou bude jej dvojníčka – fanúšička, ktorá ešte nie je známa. Svoje „dvojča“, ktoré dvojalbum pokrstí smotanou, si vyberie hudobníčka sama do konca októbra. „Chcela som osloviť obyčajných ľudí. Väčšinou krstia albumy známi ľudia, ktorým to už možno nepríde také výnimočné. Dúfam, že z toho bude mať ten niekto zážitok,“ prezradila v rozhovore pre agentúru SITA muzikantka. Ako viacnásobná zlatá slávica informovala na svojej oficiálnej internetovej stránke prostredníctvom videoodkazu, každá „súťažiaca“ by mala mať dlhé tmavé vlasy, mala by byť pomerne štíhla a mala by mať nejakú jej črtu tváre. Fotografie môžu záujemkyne posielať na internetovú stránku Fun rádia do 29. októbra.

Prvé CD z dvojalbumu Gemini, ktoré je v predaji od 12. októbra, obsahuje skladby v slovenskom jazyku, na druhom sú piesne v angličtine. V poradí štvrté štúdiové CD obsahuje letný hit Daj ruku do mojej ruky. Ku skladbe vznikol v lete aj videoklip v réžii Mariána Martausa, ktorý nakrúcali v Rusovciach na ramene Dunaja. Hudobníčka tiež zložila skladbu pre slovenský seriál Keby bolo keby.

Zuzana Smatanová má na svojom konte albumy Entirely good (2003), Svet mi stúpil na nohu (2005), Tabletky odvahy (2007) a záznam koncertu Zuzana Smatanová Live (2008).

CD 1:

 1. Daj ruku do mojej ruky
 2. Nezabudne
 3. Čo má prísť príde
 4. Stačí si priať
 5. Obzri sa
 6. Zajtra možno skôr
 7. Zamknutý dom
 8. Zo zásady
 9. Dôvera
 10. Čím skôr

CD 2:

 1. Soldiers And Their Wives
 2. Nuclear
 3. Taxi To Garden
 4. Rat
 5. A Doctor
 6. Blackberries In Porcelain
 7. Living Room
 8. Penny Has Two Days
 9. Winter
 10. Finally

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM