Webnoviny - Svet

Smer je pre KDH vypočítateľnejší ako SaS

WEBNOVINY.SK

Odporúčame:

Pre KDH je otázka života permanentná otázka, tvrdí Figeľ

Robert Fico nevylúčil spoluprácu s KDH či SDKÚ

Keby platili dohody, nemuselo byť toto divadlo, hnevá sa SaS

Poslanci schválili zmeny v ústave, aby vyriešili krízu BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Pre KDH nie je podľa predsedu NR SR a poslaneckého klubu kresťanských demokratov Pavla Hrušovského v súčasnosti Smer-SD prijateľnejší partner ako SaS, ale vypočítateľnejší.

Ako uviedol Hrušovský dnes pre agentúru SITA, nikomu by sa ani nezazdalo, že niekto povalí vlastnú vládu. Hrušovský preferuje po marcových predčasných voľbách stredopravú vládu, v ktorej sú pre kresťanských demokratov strategickými partnermi SDKÚ-DS a Most-Híd.

"Želám si, aby na Slovensku vznikla po voľbách vláda proslovenská, proeurópska, stabilná a odvážna. Ľudia rozhodnú,“ vyhlásil Hrušovský. Zároveň dodal, že KDH odmieta pravicový i ľavicový populizmus.

SaS povalilo vlastnú vládu, tvrdí Ján Figeľ

Cez víkend predseda KDH Ján Figeľ povedal, že jeho strana dokázala pripravenosť vstupovať do zložitých vzťahov a koalícií, ktoré posúvali krajinu. „Pre nás sú najbližší partneri tí, s ktorými sme prežívali ťažké chvíle v parlamente. To je SDKÚ-DS a Most-Híd. To iné je neprirodzené,“ vyhlásil. Kresťanskí demokrati sa preto budú usilovať o stredopravú ponuku. „Voliči rozhodnú. Bolo by nezodpovedné uzatvárať rozhodnutia, ktoré sú v rukách občanov,“ odpovedal na otázku, či vylučuje možnú povolebnú spoluprácu so Smerom-SD.

Zároveň uviedol, že privítal postoje, ktorými Smer-SD hlasoval za niektoré rozhodnutia, aj keď cena bola za to vysoká. „Videnie Slovenska a sveta sa v mnohých oblastiach medzi nami zásadne líši, aj keď pri niektorých témach sme dokázali nájsť prienik,“ uviedol.

Figeľ pripomenul, že pred dvoma rokmi hovoril o ponuke stredopravej alternatívy. „Naša základná ponuka je dobrým východiskom pre Slovensko. Odmietnutie ľavicového a pravicového populizmu je naša ponuka. KDH s blízkymi stranami chce vytvoriť podmienky na pokračovanie reforiem. SaS povalilo vlastnú vládu, toto sa za 21 rokov demokracie na Slovensku nestalo. Jeden sa o to pokúšal, ale nedokonal – Jozef Migaš. SaS sa sama diskvalifikovala z dôveryhodnej politickej spolupráce,“ vyhlásil.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM