Webnoviny - Svet

Smer podporil opozičnú novelu o skládkach

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) – Výbor Národnej rady SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj, v ktorom je väčšina poslancov za Smer-SD, podporil opozičnú novelu stavebného zákona z dielne SDKÚ-DS.

Ako povedal v piatok pre agentúru SITA člen výboru a podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec, v tejto fáze zvíťazil zdravý rozum.

„Na výboroch bolo pristupované k návrhom pragmaticky,“ uviedol s tým, že SDKÚ-DS to považuje za dôkaz zmysluplnosti svojich návrhov.

„Skutočnosť podpory vládnej strany je dôkazom racionality našich návrhov. Nejde nám o ideológiu, ale praktickú pomoc ľuďom. S podobným návrhmi budeme pokračovať naďalej,“ povedal Štefanec.

Novela stavebného zákona z dielne opozičnej SDKÚ-DS je v druhom čítaní. Opoziční poslanci navrhujú, aby s umiestnením skládok odpadu museli súhlasiť samosprávy príslušnej obce alebo kraja.

Podľa návrhu stavebník by musel mať súhlasné stanovisko príslušnej obce a kraja pri skládke nebezpečného odpadu a novej skládke odpadov alebo rozširovaní existujúcej skládky odpadov, ktoré môžu prijať viac ako 10 ton za deň alebo majú celkovú kapacitu väčšiu ako 25 000 ton.

Výbor odobril aj novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorú predložil poslanec za Smer-SD Ján Podmanický. Podľa jeho návrhu by sa mali obce vyjadrovať k chovu nebezpečných zvierat.

Chov levov, tigrov či iných nebezpečných zvierat by mal podliehať rozhodovaniu obecného zastupiteľstva. To je podľa Podmanického kompetentné, aby v zbore rozhodlo, či v danej lokalite je alebo nie je vhodné chovať nebezpečné zvieratá.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM