Webnoviny - Svet

Smer sa voľby do rady ÚPN nebojí, očakáva hladký priebeh

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – Smer-SD očakáva bezproblémovú voľbu kandidátov do Správnej rady Ústavu pamäti národa (ÚPN).

Do nových volieb, ktoré sa uskutočnia na septembrovej schôdzi parlamentu, navrhol primátora Považskej Bystrice Karola Janasa a Igora Baku z Vojenského historického ústavu.

„Obaja kandidáti majú plnú dôveru poslaneckého klubu,“ uviedol pre agentúru SITA podpredseda poslaneckého klubu Smeru-SD Miroslav Číž.

Kandidátov predložili aj opozičné strany, SDKÚ-DS podľa slov hovorcu strany Michala Lukáča navrhlo Jozefa Vozára, ktorý pôsobí v Ústave štátu a práva SAV a zároveň je aj členom Súdnej rady SR, KDH podľa hovorcu Mateja Kováča nominovalo dlhoročnú exposlankyňu strany Máriu Sabolovú a SaS podľa hovorkyne Tatiany Tóthovej navrhlo Janu Špankovú.

Voľby členov Správnej rady ÚPN sa nakoniec natiahli cez tri schôdze. Pôvodne mal parlament o týchto členoch rozhodovať na júnovej schôdzi, voľby vtedy odložili pre výhrady voči kandidátovi Smeru-SD Romanovi Lebedovi, ktorý je poslaneckým asistentom Andreja Kolesíka (Smer-SD).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM