Webnoviny - Svet

SMER-SD chce byť alternatívou proti chaosu

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováRU­ŽOMBEROK 13. novembra (WEBNOVINY) – Hlavným heslom jedenásteho snemu Smeru – SD, ktorý sa koná dnes v Ružomberku, je Alternatíva proti chaosu a zdražovaniu! Delegáti majú na sneme schváliť stratégiu postupu Smeru v najbližšom období. Jej návrh prednesie predseda Robert Fico. Vedenie strany nepozývalo tento rok na snem žiadnych hostí zo zahraničia a ani z domácej politickej scény. Prišli však predstavitelia odborov, Združenia miest a obcí Slovenska a Jednoty dôchodcov Slovenska.

Okrem schvaľovania stratégie budú delegáti popoludní voliť nové vedenie strany. Fico odovzdá, tak ako každý rok, zlaté odznaky viacerým členom strany.

Genéza strany Smer-SD

Strana SMER vznikla v decembri roku 1999, keď bola založená ako reakcia voči vládnej politike vtedajšej koalície. Vo voľbách v septembri roku 2002 Smer s 13,6 % voličských hlasov získal pozíciu tretej najsilnejšej politickej strany v krajine a obsadil 25 poslaneckých kresiel v NR SR. O štyri roky neskôr sa už stal najsilnejšou vládnou stranou, keď vytvoril koalíciu s SNS a ĽS-HZDS. V júni 2010 získal Smer-SD ešte viac voličov, zostal však osamotený a vládu nevytvoril.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM