Webnoviny - Svet

Smer si dosadil do súdnej rady svojich ľudí

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Novými členmi Súdnej rady SR sa stanú dvaja kandidáti, ktorých navrhol vládny Smer-SD.

V rade zasadne Jozef Maruščák a Alena Šišková. Neuspel Peter Rajňák, ktorého navrhol Jozef Mikloško z KDH.

Ako oznámili na úvod ôsmeho rokovacieho dňa tretej schôdze parlamentu, Maruščák dostal v tajnej voľbe 77 hlasov, Šiškovej dalo hlas 80 členov snemovne a Rajňáka podporili len štyria poslanci.

Súdna rada Slovenskej republiky má 18 členov. Troch z nich volí a odvoláva Národná rada (NR) SR. Maruščák, ktorého do funkcie navrhol Otto Brixi (Smer-SD), pôsobí ako podpredseda Krajského súdu v Košiciach, Rajňák je predsedom Okresného súdu v Pezinku a nominantka Jany Laššákovej Šišková je sudkyňou Najvyššieho súdu SR.

Parlament zvolil aj dvoch kandidátov na vymenovanie za členov komisií uskutočňujúcich výberové konanie na voľné miesta sudcov. Stali sa nimi Andrej Bartakovič (získal 83 hlasov) a Miroslav Maďar (dostal 84 hlasov), oboch navrhol Róbert Madej zo Smeru-SD. Bartakovič aj Maďar vyštudovali Právnickú fakultu Univerzity Komenského a pôsobia ako advokáti.

Snemovňa odobrila aj dvanástich kandidátov na členov disciplinárnych senátov. Uspeli všetci navrhnutí kandidáti. Voľby sa uskutočnili vo štvrtok večer, v piatok oznámili ich výsledky.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM