Webnoviny - Svet

Smer uvrhne Slovensko do pekla, tvrdí Mikuláš Dzurinda

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS vyzýva stredopravé strany k skončeniu vzájomných útokov. Dzurindovci si myslia, že v predvolebnom čase, ktorý sprevádzajú spravodajské hry, akoby sa zabúdalo na najväčšie hroziace riziko – možnú jednofarebnú vládu Smeru-SD alebo vládu, ktorá by vznikla jej spojením so SNS.

Mikuláš Dzurinda na tlačovej besede poukázal na to, že Smer-SD má po Slovensku blibordy so sloganom, že ľudia si zaslúžia istoty, ale na druhej strane podľa Dzurindu paradoxne líder Smeru vyhlásil, že víťaz volieb vyhrá cestu do pekla. „Sme presvedčení, že do pekla by sme smerovali, keby sme mali vládu jednej strany, vládu Smeru,“ povedal Dzurinda s tým, že už nehovorí o možnej ústavnej väčšine strany Smer a SNS. Myslí si, že ak Smer získa dostatočnú podporu, aby sám zostavil vládu, tak ju tu máme do 24 hodín, všetko ostatné sú podľa neho rituálne tance.

Mikuláš Dzurinda vymenoval tri istoty Smeru

Dzurinda parafrázoval slogan Smeru a tvrdí, že za vládnutia Smeru by boli len tri istoty. Istotou Smeru by podľa šéfa SDKÚ-DS bolo, že na čele Najvyššieho súdu SR zostane Štefan Harabin, pričom v oblasti poriadku a spravodlivosti sa nič nezmení a zmeny, ktoré začala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská budú zvrátene. Ďalšou istotou by bolo zrušenie rovnej dane, čo by podľa Dzurindu ohrozilo pracovné miesta a tvorbu nových. Myslí si, že Smer by ďalej zrušil alebo „úplne vykradol“ druhý pilier dôchodkového sporenia. „Je to istota, že ľudia si nebudú môcť sporiť na dôchodok alebo ich dôchodky budú veľmi malé,“ dodal Dzurinda.

Lucia Žitňanská povedala, že kto vo voľbách nevolí, volí Fica. Stredopravé strany vyzvali, aby pochopili, že súčasnosť nie je dobrým časom na žabomyšie vojny. „Áno, je tu Gorila, my sa pred ňou neskrývame, ani sa jej nevyhýbame,“ vyhlásil Dzurinda a opäť dodal, že oni chcú dôsledné vyšetrenie tejto kauzy.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM