Webnoviny - Svet

Smrť na prešovskom priechode, auto zabilo ženu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA/PREŠOV 17. augusta (SITA) – V rozpätí 15 minút sa stali dnes ráno v Prešove dve dopravné nehody, pri ktorých autá na priechode pre chodcov zrazili tri ženy.

Jedna z nich v nemocnici skonala. Agentúru SITA o tom informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Prvá nehoda sa stala na Masarykovej ulici v blízkosti autobusovej stanice. Dve Bardejovčanky, 51 a 55-ročná, prechádzali cez priechod pre chodcov, pričom autá v jednom jazdnom pruhu ženám zastavili, kým 26-ročný vodič z Vyšnej Šebastovej v ľavom jazdnom pruhu na Škode Octavia combi nezastavil a do chodkýň narazil.

„Mladšia zo žien utrpela pri zrážke ťažké zranenia, ktorým v nemocnici podľahla,“ uviedol policajný hovorca. Druhá žena si zlomila nohu.

Alkohol u vodiča nenamerali. Nehodu vyšetruje prešovský policajný vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Druhá nehoda sa stala na Ulici Obrancov mieru, keď 29-ročná Prešovčanka vychádzala na Škode Fábia z Fučíkovej ulice na hlavnú cestu. „Pri odbočovaní si pravdepodobne nevšimla chodkyňu prechádzajúcu po priechode pre chodcov a narazila do nej,“ uviedol hovorca.

Zrazená 59-ročná žena utrpela ťažké zranenie hlavy. Ani pri tejto nehode nezistili u vodičky alkohol.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM