han Krimi

SMRTEĽNÁ nehoda na priechode: Mladý vodič zrazil 71-ročného muža aj so psom, FOTO

Chodec po zrážke s autom v nemocnici podľahol zraneniam, bližšie okolnosti nehody, ktorá sa stala v Košiciach v sobotu (21. 1.) večer, polícia vyšetruje.

Ilustračný obrázok k článku SMRTEĽNÁ nehoda na priechode: Mladý vodič zrazil 71-ročného muža aj so psom, FOTO
3
Galéria

Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová s tým, že auto zrazilo staršieho muža na jednom z priechodov na Slaneckej ulici.

Čo sa stalo?

„Podľa doterajších zistení 25-ročný vodič z okresu Košice-okolie viedol osobné motorové vozidlo značky Fiat Panda po Slaneckej ulici v smere jazdy do centra mesta, pričom sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Na riadne vyznačenom priechode pre chodcov narazil do 71-ročného Košičana, ktorý spolu so psom prechádzal po priechode,“ priblížila hovorkyňa.

Chodca s ťažkými zraneniami previezli do jednej z košických nemocníc, v nedeľu pred 3. hodinou vážnym zraneniam podľahol.

Pes krátko po zrážke zahynul na mieste. Vodiča, ktorý sa pri nehode nezranil, na mieste podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v jeho organizme mu odobrali biologický materiál.

Pil či nie?

„Prípadnú prítomnosť návykových látok u chodca polícia zisťuje. Vodičovi, ktorý vodičský preukaz pri sebe nemal, bolo oprávnenie úradne zadržané a ďalšiu jazdu mu polícia zakázala,“ doplnila Mésarová s tým, že dopravní policajti miesto udalosti dôkladne zadokumentovali aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.

Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo, čo bolo jej presnou príčinou a miera zavinenia jej účastníkov bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Výzva polície

Polícia v tejto súvislosti apeluje na vodičov, aby predvídali situáciu a venovali zvýšenú pozornosť miestam, kde je predpoklad pohybu chodcov. Apeluje tiež na chodcov, aby používali reflexné prvky za zníženej viditeľnosti.

„Aj taká maličkosť, akou je reflexný pásik, im môže zachrániť život. Na vozovku by mali vstúpiť, až keď sa presvedčia, že môžu bezpečne prejsť nad druhú stranu,“ upozorňuje Mésarová.

Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky na zvýšenú opatrnosť, dodržiavanie dopravných prepisov, sledovanie situácie okolo seba a vzájomnú ohľaduplnosť.

Ďalšie aktuálne témy

Pri nehode zomrel psík aj s majiteľom...
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM