Ostatné športy

Smutná správa pre všetkých milovníkov koní: Grand Prix Bratislava sa tento rok neuskutoční!

Fanúšikom parkúrového jazdectva zostali len oči pre plač. Najstaršieho a zároveň najväčšieho konského podujatia na Slovensku sa v roku 2018 nedočkáme.

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa pre všetkých milovníkov koní: Grand Prix Bratislava sa tento rok neuskutoční!
4
Galéria
Zdroj: TASR

Jazdecká sezóna sa už pomaličky rozbieha a fanúšikovia tohto športu a taktiež všetci milovníci koní sa môžu tešiť na množstvo pretekov. Tento rok však budú ochudobnení o jedno prestížne a medzi divákmi mimoriadne obľúbené podujatie.

Jazdecká sezóna bez Grand Prix Bratislava

Medzinárodné preteky Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava, ktoré sa mali konať začiatkom augusta v areáli jazdeckého klubu TJ Slávia STU v petržalskom Ovsišti, sa v roku 2018 neuskutočnia. Túto smutnú správu zverejnili organizátori podujatia na webovej stránke i na Facebooku.

„Dovoľujeme si vás informovať, že tradičné slovenské parkúrové podujatie sa v tomto roku nebude konať. Dôvodom sú organizačné a personálne zmeny u organizátora pretekov TJ Slávia STU. Nové vedenie športového klubu sa rozhodlo v tejto tradícii nepokračovať,“ informuje organizačný tím Grand Prix Bratislava na facebookovej stránke.

Najstaršie jazdecké podujatie na Slovensku

Grand Prix Bratislava malo tento rok napísať už svoje 53. pokračovanie. Ide o najstaršie a zároveň aj najväčšie jazdecké podujatie na Slovensku. Vlani sa na parkúrovom sviatku predstavilo viac ako 240 koní z 21 krajín sveta.

Prvý ročník týchto významných pretekov sa uskutočnil už v roku 1965 pod názvom „Zlatá podkova“. Vtedy sa ešte kone preháňali na štadióne Mladej gardy. Na novovybudované kolbisko v Ovsišti sa podujatie presťahovalo v roku 1967.

Grand Prix Bratislava 2017
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie