Aktualizované Zo zahraničia

SMUTNÁ správa z Česka: Populárny český herec a komik NEČAKANE zomrel. Mal 72 rokov

Vo veku 72 rokov zomrel vo štvrtok český herec a komik Josef Alois Náhlovský.

Ilustračný obrázok k článku SMUTNÁ správa z Česka: Populárny český herec a komik NEČAKANE zomrel. Mal 72 rokov
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

TASR o tom informuje na základe správ českých médií. Podľa českého bulvárneho denníka Blesk zomrel Náhlovský na celkové zlyhanie organizmu. Ako uviedol web Sedmička, herec bol už tri týždne v umelom spánku.

Skvelý komik

Vyjadrila sa aj hercova rodina. „Dovoľujeme si vás za najbližšiu rodinu informovať, že dnes, 7. apríla 2022, vo veku 72 rokov zomrel po krátkej ťažkej chorobe, s ktorou statočne bojoval, pán Josef Alois Náhlovský,“ uviedla za rodinu Veronika Záhorská. O možnostiach, ako sa s hercom rozlúčiť, bude podľa nej rodina informovať neskôr. Správu o smrti Náhlovského zverejnil na sociálnej sieti aj jeho priateľ a kolega Karel Šíp.

Náhlovský bol pôvodne ako absolvent Pedagogickej fakulty Univerzity Jana Evangelistu Purkyňu v Ústí nad Labem učiteľom českého jazyka a dejepisu. Kariéru v šoubiznise začínal v tom istom meste, a to ako moderátor a speaker pri hudobnej skupine Fešáci, spoločne s bavičom Petrom Novotným. Tvoril komickú dvojicu s Josefom Mladým a spolupracoval aj s Karlom Šípom. Ako píše Blesk, vo svojich výstupoch vystupoval ako prešibaný hlupáčik, ktorý však v živote prekonával všetky nástrahy.

Svět bude zas o něco smutnější. Zemřel Pepa Náhlovský. Kamaráde, parťáku, ať je ti nebe lehké. Budeš nám strašně chybět 🖤

Posted by Karel Šíp on Thursday, April 7, 2022

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM