Filip Chudý Správy

Smutná správa: Zomrel muž (†35) z okresu Považská na prasaciu chrípku?

Žiaľ, informácie o smrti muža hospitalizovaného v považskobystrickej nemocnici sa potvrdili. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa: Zomrel muž (†35) z okresu Považská na prasaciu chrípku?
Zdroj: pixabay

Začali sa šíriť informácie o smrti muža, ktorý skonal v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica na prasaciu chrípku. Oslovili sme preto kompetentné inštitúcie, pričom sa ukázalo, že sa nejedná o fámy. „Oddelenie epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Považskej Bystrici s NsP Považská Bystrica riešilo prípad úmrtia 35-ročného muža z okresu Považská Bystrica, ktorý bol hospitalizovaný s chrípkou,“ povedala Stanislava Balušíková z RÚVZ v našom meste.

„Laboratórne vyšetrenie potvrdilo vírus chrípky typu A, ktorý koluje v populácii ako bežná sezónna chrípka. V minulosti sa nazývala pandemická alebo prasacia,“ doplnila Balušíková.

Tá ďalej vysvetlila, že sa tak nazývala z dôvodu toho, že v roku 2009 spôsobila pandémiu chrípky po celom svete a bola novým typom vírusu – dnes už však existuje proti nej efektívne očkovanie.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky na svojej stránke pripomína, že prevenciou pred nákazou chrípky je vyhýbanie sa kontaktu s chorými osobami, obmedzenie návštev priestorov s vysokou koncentráciou ľudí, časté a účinne vetranie, dodržiavanie pravidiel zdravého životného štýlu, čiže konzumácia pestrej stravy s dostatkom zeleniny a ovocia, pobyt na čerstvom vzduchu v primeranom oblečení, otužovanie, dostatok spánku a odpočinku. Základom je tiež umývanie rúk, pričom ak ste už chorý, treba sa liečiť doma a nechodiť medzi ľudí.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Informácie o očkovaní na videu

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM