Barbara Dallosová Krimi

Smutné správy z Liptova: Dvoch nezvestných tínedžerov našli bez známok života

Policajti potvrdili tragický koniec pátrania po dvoch rovesníkoch z Liptova.

Ilustračný obrázok k článku Smutné správy z Liptova: Dvoch nezvestných tínedžerov našli bez známok života
Zdroj: Policajný zbor SR

Po dvoch šestnásťročných chapcoch z obce v okrese Liptovský Mikuláš vyhlásili policajti pátranie pred niekoľkými dňami. O pomoc prosili aj verejnosť.

Lekár nariadil pitvu

Najhoršie obavy sa nakoniec potvrdili. Krajské riaditeľstvo PZ v Žiline na sociálnej sieti oznámilo koniec pátrania.

„Chlapci boli vypátraní, žiaľ, už bez známok života. Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a za účelom zistenia presnej príčiny smrti maloletých nariadil vykonať pitvu,“ uvádzajú muži zákona.

Na viac informácií je ale zatiaľ polícia skúpa: „Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme poskytovať, až do skončenia vyšetrovania, k nemu už žiadne bližšie informácie.“

Pátrali aj horskí záchranári

Pri pátraní po chlapcoch, ktorí zmizli v sobotu (11. 9.), pomáhali aj horskí záchranári, ale aj ľudia z okolitých dedín.

„Okrem záchranárov HZS sa na pátracej akcii zúčastnili ďalšie profesionálne zložky, množstvo dobrovoľníkov z hasičských zborov a tiež ľudí z okolitých dedín. V rojniciach prehľadávali oblasť Jánskej doliny a opäť vytipované miesta – od chát, cez potoky, jaskyne, kopce, chodníky,“ uviedla Horská záchranná služba ešte v stredu (15. 9.) večer s tým, že mladíkov stále nenašli. O niekoľko hodín na to, vo štvrtok (16. 9.) už polícia potvrdila správu o smutnom náleze dvoch nehybných tiel.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM