Anton Hrachovský Krimi

Smutné správy z okolia Senice: Pri dopravnej nehode zahynul chodec (†26)

Pri dopravnej nehode neďaleko Senice zahynul počas víkendu 26-ročný chodec. Doplatil na fakt, že v tme nebol reflexne označený.

Ilustračný obrázok k článku Smutné správy z okolia Senice: Pri dopravnej nehode zahynul chodec (†26)
Zdroj: TASR

Tragédia sa stala v sobotu 26. októbra večer na ceste prvej triedy medzi Senicou a Lopašovom.

„K nehode došlo pravdepodobne tak, že chodec bez reflexných prvkov sa pohyboval potme po ceste. Išiel po nesprávnej strane cesty a v strede jazdného pruhu. Vodič Golfu jazdiaceho v rovnakom smere nestihol na chodca zareagovať a došlo k zrážke,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič, 24-ročný muž, sa pri nehode nezranil. Jeho dychová skúška na alkohol bola negatívna.

Polícia počas dokumentovania nehody uzatvorila cestu a vykonala odklon premávky po okolitých obciach. Do vyšetrovania bol pribratý znalec z odboru cestnej dopravy.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, nariadená bola súdnolekárska pitva spolu s toxikologickou skúškou. Presné príčiny a priebeh nehody vyšetruje polícia.

„Malý reflexný prvok za pár centov by možno zachránil chodcovi život. Vodič ho mohol vidieť už z väčšej vzdialenosti a na chodca zareagovať,“ skonštatovala Kredatusová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM