Smutný Lundqvist novým olympijským rekordérom

Foto: SITA/APVANCOUVER 25. februára (WEBNOVINY) – Švédsky brankár Henrik Lundqvist bol smutným hrdinom stredajšieho štvrťfinálového zápasu vancouverského olympijského turnaja Švédsko – Slovensko (3:4). Po tom, ako nepustil v prvej tretine za svoj chrbát ani jeden puk, sa stal novým olympijským rekordérom v počte odchytaných minút bez inkasovaného gólu. Pred tým, ako ho v 28. min prekonal Marián Gáborík, sa to naposledy podarilo fínskemu útočníkovi Villemu Peltonenovi v čase 35:00 olympijského finále v Turíne, v ktorom Švédi triumfovali 3:2. O štyri roky neskôr vo Vancouveri 27-ročný gólman New York Rangers absolvoval s čistým kontom vystúpenia proti Nemecku a Fínsku. Až gól jeho klubového spoluhráča Mariána Gáboríka pretrhol šnúru bez inkasovaného gólu na ZOH na hodnote 172:34 min.

V zápase proti Slovensku Lundqvist dokázal zlikvidovať za 27:34 min prvých osem striel na svoju bránu, vo zvyšku stretnutia však pustil za svoj chrbát 4 zo 6 pokusov a napriek rekordu sa stal asi najsmutnejším hrdinom štvrtkových štvrťfinálových hokejových duelov vo Vancouveri.