Webnoviny - Svet

Snehové jazyky v okolí Bardejova a Humenného

WEBNOVINY.SK

PREŠOV 22. decembra (WEBNOVINY) – Všetky cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné. Na cestách I. a II. triedy je prevažne kašovitá, na vozovkách III. triedy utlačená vrstva snehu v hrúbke do päť centimetrov. Na niektorých miestach vplyvom silného vetra sa vytvárajú snehové jazyky. Ako uviedol pre agentúru SITA riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Humenné Vasil Guzan, pomerne veľké snehové jazyky sa tvoria na úsekoch Humenné – Hažlín – Kamenica nad Cirochou, tiež v smere Humenné – Brekov. Zužujú profil cesty na polovicu. Cestári majú v teréne 15 sypačov, kritické miesta stále odhrňujú a zatiaľ sa im darí udržať zjazdnosť na všetkých úsekoch. V okolí Humenného fúka silný vietor, od rána tu napadlo okolo desať centimetrov snehu.

Snehové jazyky na tvoria aj smerom na Pusté Pole a v okolí Bardejova. Západným smerom medzi obcami Lenartov – Obručné a severne od Bardejova na trase Nižná Polianka – Hutka –Becherov. Bardejovský dispečer Jozef Vančík uviedol, že ide o menšie snehové jazyky. Situáciu zvládajú, cesty sú odhrnuté a posypané. Bardejovčanov dnes sneh veľmi nepotrápil. Teploty sa pohybujú pod nulou.

Prešovský krajský dispečer Hasičského a záchranného zboru informoval, že dnes zasahovali pri ôsmich dopravných nehodách v okresoch Kežmarok, Levoča, Prešov, Sabinov, Vranov nad Topľou. Pri Spišskej Belej v okrese Kežmarok došlo k čelnému nárazu auta do stromu, kde boli zranené dve osoby, z nich jedna ťažko. Záchranári volali k zranenému aj vrtuľník. K nehode došlo o 10:30. Ostatní vodiči havarovaných áut vyviazli s ľahšími zraneniami alebo bez zranení.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM