Webnoviny - Svet

Snoop Dogg si nechal vytetovať portrét zosnulého Nate Dogga

WEBNOVINY.SK

Snoop Dog.Foto: BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Americký rapper Snoop Dogg si nechal na ľavé predlaktie vytetovať portrét zosnulého speváka Nate Dogga, s ktorým pôsobil v skupine 213 a ktorý skonal 15. marca vo veku 41 rokov. Stalo sa tak v piatok, deň pred jeho pohrebom v kalifornskom Long Beach. Rappera potetoval legendárny tatér Mister Cartoon, pričom pod samotným portrétom je nápis All Doggs Go To Heaven (v preklade Všetci psi idú do neba). Tridsaťdeväťročný Snoop Dogg, vlastným menom Calvin Cordozar Broadus Jr., si pamiatku svojho dlhoročného priateľa uctil aj minulý týždeň počas koncertu na festivale South by Southwest a taktiež finančne podporil jeho nadáciu.

Snoop Dogg a Nate Dogg sa zoznámili koncom 80. rokov minulého storočia a v roku 1991 spoločne s ďalším rapperom Warrenom G založili skupinu 213. Následne nahrali svoju prvú demo nahrávku, ktorá neskôr na jednej párty zaujala rappera a producenta Dr. Dre. Debutový a zároveň jediný album skupiny 213 s názvom The Hard Way vyšiel v roku 1994. Neskôr sa všetci traja členovia vydali na sólovú kariéru, napriek tomu však spolu často spolupracovali.

Nate Dogg prekonal v rokoch 2007 a 2008 dve mŕtvice, po ktorých zostal čiastočne ochrnutý a taktiež sa musel znova učiť rozprávať. Jeho stav sa postupne zlepšoval, 15. marca však náhle skonal na srdcové zlyhanie spojené s komplikáciami súvisiacimi so spomínanými mŕtvicami.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM