Webnoviny - Svet

So schválením druhého eurovalu súhlasí 42 % Slovákov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) – Hlasovanie o tzv. druhom eurovale by sa malo spojiť s hlasovaním o dôvere vláde podľa takmer 41 % Slovákov.

Naopak, s názorom, aby sa hlasovanie o novom eurovale spojilo s hlasovaním o dôvere vláde Ivety Radičovej nesúhlasí 38,2 % občanov a odpoveď na túto otázku nevedelo zaujať 21 % opýtaných. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý vykonala v spolupráci s agentúrou SITA na vzorke 917 respondentov v celej SR, a to od 9. do 11. septembra tohto roka.

Odporúčame

Koalícia sa na eurovale nedohodla Situácia v koalícii je podľa ministra Mikloša vážna SLOTA: Podpora eurovalu je zločinom na slovenskom národe Dzurinda: Lepšie riešenie ako euroval 2 zatiaľ neexistuje Slovenskí politici chcú mať k eurovalu posledné slovo

Takmer 36 percent opýtaných je proti

Na otázku, či by mala NR SR schváliť nový euroval odpovedalo kladne 42,2 % opýtaných. Naopak, poslanci by nemali podporiť vznik nového eurovalu podľa 35,6 % respondentov. Viac ako 22 % opýtaných pritom na túto otázku nevedelo odpovedať.

Takmer polovica občanov pritom neočakáva koniec súčasnej koalície ani v prípade neschválenia nového eurovalu. Konkrétne 46,7 % respondentov v prieskume uviedlo, že koalícia bude pokračovať ďalej aj v prípade neschválenia druhého eurovalu v NR SR. Rozpad koalície a predčasné voľby pritom očakáva 23,7 % respondentov a vznik novej koalície po rozpade súčasnej očakáva 5,9 % opýtaných. Uviesť očakávaný vnútropolitický vývoj nevedelo 20,2 % respondentov a iný vývoj ako bol spomínaný, očakáva 3,5 % občanov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM