Webnoviny - Svet

Sobota bude pod mrakom, v nedeľu sa však oteplí

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 1. septembra (WEBNOVINY) – Sobotňajšie počasie bude na Slovensko prevažne oblačné, na niektorých miestach aj zaprší.

Počasie v strednej Európe ovplyvňuje i naďalej zvlnený studený front, spojený s prehĺbujúcou sa tlakovou nížou v oblasti Álp. Nad Slovenskom sa spomínaný front bude postupne rozpadávať.

Očakávať sa môže oblačná až zamračená obloha. Na východe, okrem Spiša bude prevažne polojasno. Miestami, najmä na západnom a strednom Slovensku treba počítať s prehánkami alebo dažďom. Búrky sa vyskytnú iba ojedinele.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 21 až 26 stupňov Celzia, na východe, a miestami aj v južnej polovici stredného Slovenska, 27 až 32 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m dosiahne okolo 16 stupňov Celzia.

Malo by byť bezvetrie alebo zafúka slabý premenlivý, v južnej polovici západného Slovenska prevažne severný vietor do rýchlosti 5 m/s (20 km/h).

V nedeľu ubudne oblačnosti a trochu sa oteplí. Naďalej sa však budú vyskytovať ojedinele prehánky alebo búrky, najmä na severe a krajnom západe.

Najvyššia denná teplota 27 až 32 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave a v Liptove bude maximálne okolo 25 stupňov Celzia. Teplomer na horách vo výške 1500 m ukáže najviac 19 stupňov Celzia.

Informácie pochádzajú z webovej stránky Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM