ŠOK dovolenkárov v Chorvátsku! Taxikárka ich ZAMKLA v aute a chcela STOVKY eur
Chorvátska taxikárka si od dovolenkárov vypýtala stovky eur. Keď odmietli zaplatiť, nechcela ich pustiť z auta.
Zadarská polícia zatkla 41-ročnú vodičku taxislužby. Ako informuje portál Index.hr, je podozrivá z nezákonného obmedzovania slobody troch britských turistov a vydierania s pokusom o zaplatenie premršteného cestovného.
Poriadne prestrelené ceny
Policajné oddelenie v Zadare informovalo, že taxikárku zadržalo po tom, čo všetko nahlásila 53-ročná Britka. Navyše má ísť o vodičku taxi, ktorá sa už niekoľkokrát dostala do pozornosti médií z dôvodu extrémne premrštených cien. Podľa tamojších médií si pýta 50 eur už len za to, že naštartuje auto, rovnakú sumu za kilometer jazdy a navyše aj jedno euro za každú minútu. Za päťkilometrovú jazdu u nej turisti zaplatia 315 eur.
Skôr, ako opíšeme, čo sa stalo Britom, treba pripomenúť, že v Chorvátsku takáto cenotvorba nie je nelegálna. Nelegálne je to, ako sa mala vodička zachovať neskôr.
Šialené, čo sa udialo
Všetko sa podľa policajtov stalo večer 4. júla. Turisti sa nechali odviezť zo Zadaru do Privalky. Po zastavení na mieste im oznámila, že jazda, ktorú absolvovali, bude stáť 500 eur. Nakoľko v ten istý deň už rovnakú trasu absolvovali, vedeli, že cena je privysoká a odmietli zaplatiť.
„Podozrivá potom podľa polície centrálne zamkla auto a pokračovala v jazde, čím zabránila cestujúcim vystúpiť. To vyvolalo strach u 53-ročnej ženy a jej rodinných príslušníkov, ktorí boli s ňou vo vozidle. V obave o ich bezpečnosť žena nakoniec zaplatila požadovanú sumu svojou platobnou kartou na POS termináli. Po transakcii ich vodička pustila z auta a odišla,“ dodal server.
O deň neskôr Britka všetko nahlásila polícii. Po zadržaní taxikárky bolo začaté trestné stíhanie. Zadržali ju, no neskôr bola prepustená. Vydané bolo ale preventívne opatrenie a do ukončenia vyšetrovania nemôže vykonávať prácu taxikárky.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné