Barbara Dallosová Rôzne

Špeciálna jednotka v uliciach: Chalani zachraňujú tradície naozaj parádne, VIDEO za 100 bodov

Štyria mladíci hrdinsky zachraňujú slovenské tradície. Ale ako! Video, ktorého hlavnými aktérmi sú švárni junáci, jednoducho treba vidieť.

Ilustračný obrázok k článku Špeciálna jednotka v uliciach: Chalani zachraňujú tradície naozaj parádne, VIDEO za 100 bodov
Zdroj: YouTube.com

,,Minulý rok sme sa rozhodli začať zachraňovať slovenské tradície a išli sme stavať máje. Tento rok sme si pribrali ďalšiu tradíciu…," vysvetľuje mladý muž v úvode videa.

Štvorica mladíkov v bielych košeliach s výšivkou a ľudových klobúčikoch cestuje ulicami v aute označenom lokálpatriotskými slovenskými vlajkami. Chalani plnia dôležitú misiu – zachraňujú tradíciu, z ktorej zvykne mať radosť zväčša mužské pokolenie – veľkonočnú šibačku a oblievačku.

Za dramatickosť niektorých scén by sa nemuseli hanbiť ani tvorcovia akčných trhákov. Zachrániť tradície je predsa misia najvyššej dôležitosti.

Video nám do redakcie poslala Dominika zo Žiaru nad Hronom, ktorá bola tiež jednou z obetí záchrancov tradícií v akcii: ,,Toto je partia chalanov, ktorá sa rozhodla, že chce zachrániť slovenské tradície. Už druhýkrát nás prišli poriadne vyoblievať, v krojoch a s ľudovkami tak, ako sa patrí," pochvaľovala si dosýta vyoblievaná Dominika.

Môže vás zaujímať:

Otec zaspal, babka nemala čas. Výhovorky žiakov nepodliehajú času

Hračky, pri ktorých vám prebehne pred očami celé detstvo: Čo nám kedysi stačilo k radosti! FOTO

Maťo (19) maturoval naozaj štýlovo: Pózovať s ním chceli aj učiteľky :) FOTO vnútri

Špeciálna jednotka v akcii: Pozrite si TOP zábery!
12
Galéria
Tradition Saving - Veľká noc
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie