Aktualizované Krimi

Špeciálna prokuratúra nemá dôkazy, že si Marian K. objednal ďalšie vraždy

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) nemá presvedčivé dôkazy o tom, že si Marian K. objednal vraždy prokurátorov a advokáta Daniela Lipšica. Považuje ho však za jedného z podozrivých a ide podľa neho o otvorenú otázku. Zaznelo to na tlačovej konferencii v Pezinku.

Ilustračný obrázok k článku Špeciálna prokuratúra nemá dôkazy, že si Marian K. objednal ďalšie vraždy
4
Galéria
Zdroj: TASR

Na otázku, aký bol motív na objednávku vraždy prokurátora Maroša Žilinku, uviedli prokurátori ÚŠP, že riešil veci, „ktoré sú priamo spojené s osobou Mariana K.“

V otázke pripravovanej vraždy Petra Šufliarskeho nechcel prokurátor motív komentovať, keďže ich podľa neho mohlo byť viacero, rovnako ako pri Lipšicovi. „Viete, aké tam boli vzťahy aj v minulosti,“ dodal však k nemu prokurátor.

„Zatiaľ nemáme také dôkazy, ktoré by nás jednoznačne presvedčili o tom, že tento človek si tie vraždy skutočne objednal,“ odpovedal prokurátor ÚŠP na otázku, či je za objednávateľa vraždy prokurátorov a Lipšica považovaný Marian K.

Prokurátor ÚŠP reagoval aj na údajné spochybňovanie vyšetrovacieho tímu na Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, ktorý tieto pripravované vraždy vyšetroval. „Vyšetrovatelia tohto úradu profesionálnym spôsobom zabezpečili všetky dôkazy, ktoré súviseli s prípravou vrážd,“ uviedol prokurátor.

Dodal, že výpoveď Zoltána A. nie je jediným dôkazom. „Je tam výpoveď aj ďalšej osoby a rad nepriamych dôkazov, súvisiacich najmä s elektronickými dôkazmi, ktoré vyšetrovateľovi dali dôvod na vznesenie obvinenia voči týmto osobám,“ doplnil.

K vražde Šufliarskeho podľa prokurátorov nedošlo iba preto, lebo boli Alena Zs. a spol. zadržaní v septembri 2018.

Z prípravy vrážd prokurátorov Žilinku a Šufliarskeho a advokáta Lipšica sú obvinení Alena Zs., Zoltán A., Tomáš Sz. a Miroslav M.

Tlačová konferencia Úradu špeciálnej prokuratúry v Pezinku
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM