Webnoviny - Svet

Špičková dizajnérka Katrien van Hulle prichádza na Slovensko

WEBNOVINY.SK

Foto: Bird&Tree BRATISLAVA 1. marca (WBN/PR) – Bird & Tree na výstave „Nábytok a bývanie – Nitra“ (8. – 13.3.2011) predstaví belgickú dizajnérsku značku Colect za prítomnosti samotnej zakladateľky, dizajnérskej špičky Katrien van Hulle. Značka Colect sa tak stane súčasťou kolekcie Bird & Tree. Bird & Tree je novootvorený koncept bývania zameraný predovšetkým na prezentáciu súčasného belgického dizajnu, charakteristického svojou funkčnosťou, jednoduchosťou, nadčasovosťou a kvalitou použitých materiálov.

Katrien van Hulle – zakladateľka značky Colect Ako vyštudovaná interiérová dizajnérka má Katrien van Hulle vášeň pre koncepčný dizajn. Avšak čo by bol koncepčný dizajn bez možnosti pozdvihnutia životných skúseností na umenie? Názory a myšlienky Katrien van Hulle denne diskutovala s ľuďmi, ktorí prichádzali do jej obchodu„B“ s belgickým dizajnovým nábytkom v Bruges. Postrehy zozbierané počas diskusií so zákazníkmi a dizajnérmi naštartovali jej hľadanie – vytvoriť koncepčný dizajn na základe funkčnej potreby. Výroba „stola s príborníkom“ v spolupráci so Siegfriedom De Buckom bola prvá odpoveď na jej hľadanie. Počas návrhu a výroby „stola s príborníkom“ Katrien van Hulle vybrala materiál a dodala knowhow o jeho spracovaní tak, aby zodpovedal funkčným potrebám a koncepčnému dizajnu. Po úspešnom príbehu „stola s príborníkom“ nasledoval dizajn a produkcia „B-ar“ (baru) a „B-artable“ (barového stola), ktoré vyústili v dokonalejšie remeselné prepracovanie. Popri produkcii sa úspešne rozvinul predaj a marketing, najskôr v Belgicku a následne v Anglicku, Hong Kongu, Austrálii, USA a Izraeli. Prirodzeným vývojom Katrien van Hulle nasledovala cestu, ktorá bola spojená s jej vášňou pre belgický dizajn, a ktorá ju priviedla k myšlienke založenia značky Colect. Tam pôsobí aj v súčasnosti: priťahuje ďalších nadaných belgických dizajnérov a úspešne ich posúva na scénu medzinárodného koncepčného dizajnu.

Bird & Tree Bird & Tree je koncept, ktorý je zameraný na prezentáciu bývania ako celku. Základnou filozofiou je obnovenie spojenia prírody so životným priestorom človeka, a teda zvýšenie kvality nášho života. Kolekcia produktov Bird & Tree prináša nábytok a bytové doplnky podľa súčasného belgického dizajnu, charakteristického svojou funkčnosťou, jednoduchosťou, nadčasovosťou a kvalitou použitých materiálov. V kolekcii Bird & Tree nájdete všetky prírodné prvky ako drevo, prírodný kameň, kov, oheň, prírodné textílie a v neposlednom rade živé kvety. Bird & Tree produkty sú kozmopolitné a kreatívne, dodávajú domovu pocit tepla a komfortu.

www.birdandtree.com

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM