Webnoviny - Svet

Spider-Man 4 bude mať nový scenár

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) – Nakrúcanie ďalšieho pokračovania úspešného filmu Spider-Man sa presunulo až na rok 2012, pričom sa zmení scenár, režisér a aj herecké obsadenie vrátane hlavnej hviezdy Tobeyho Maguirea. Oznámili to predstavitelia spoločností Sony Pictures a Marvel Studios.

Dej filmu Spider-Man 4 sa bude sústrediť na hlavnú postavu Petra Parkera, ktorého alter egom je Spider-Man, počas jeho štúdia na strednej škole. Maguire má v súčasnosti už 34 rokov a je otcom, preto sa na rolu tínedžera nehodí. Snímku taktiež nebude režírovať Sam Raimi, ktorý nakrútil prvé tri časti. „Sony Pictures a Marvel majú jedinečnú príležitosť, aby táto séria nabrala úplne nový smer. A ja viem, že odvedú vynikajúcu prácu,“ povedal na margo zmien Raimi. Scenár štvrtého filmu napíše James Vanderbilt, no viac detailov predstavitelia Sony Pictures oznámia v najbližších týždňoch.

Prvé tri diely Spider-Mana, ktoré mali premiéru v rokoch 2002, 2004 a 2007, zaznamenali obrovský komerčný úspech, keď na celom svete zarobili spolu približne 2,5 miliardy dolárov (asi 1,7 miliardy eur).

SITA/Reuters

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM