Webnoviny - Svet

Spišiak je spokojný s prácou polície za prvý štvrťrok

WEBNOVINY.SK

Policajný prezident Jaroslav Spišiak.Foto: SITA/Nina BednárikováBRA­TISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Polícia v prvom štvrťroku dosiahla v niektorých oblastiach historicky najlepšie výsledky od vzniku Slovenskej republiky. Na dnešnej tlačovej besede tak výsledky prezentoval policajný prezident Jaroslav Spišiak.

„Som spokojný so všetkým. Ciele boli stanovené tak, že nikto neveril, že ich splníme, len ja,“ povedal Spišiak. Policajný prezident je najviac spokojný s tým, že dopravná nehodovosť sa znížila o 30 percent.

„Prekročili sme plán vo všetkých ukazovateľoch dopravnej nehodovosti. Máme lepšie výsledky, ako boli plánované, a lepšie výsledky ako kedykoľvek v histórií,“ povedal Spišiak. Zásada policajtov pri dopravných nehodách bola najprv chrániť ľudské životy a zdravie a až potom ich majetok.

Ciele si polícia určila na rok, štvrťročné hodnotenie robí podľa Spišiak len z toho dôvodu, aby priebežne vedela odhadnúť možnosti ich plnenia a prijať rozhodnutia tam, kde je polícia menej výkonná, ako sa plánovalo.

Policajný prezident ocenil aj výsledky pri majetkovej kriminalite, kde polícia dosiahla najlepšie výsledky od roku 1989. Podľa Spišiaka sa ukázalo, že policajný zbor dokáže pôsobiť preventívne. Napriek najlepším výsledkom však policajti v tejto oblasti nesplnili stanovené ciele. „Ideme dobrým smerom, znižujeme kriminalitu, avšak nesplnili sme ciele,“ uviedol.

Za prvý štvrťrok klesol aj počet lúpeží, policajti ich objasnili o 12 viac oproti stanovenému cieľu. Napriek tomu, že v niektorých oblastiach sa polícii nedarilo, celkovo podľa Spišiaka splnila cieľ na 100,78 percenta. Kompletné výsledky polícia zverejní na internetovej stránke www.policiasr.sk. Agentúra SITA k správe vydá zvukovú správu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM