Webnoviny - Svet

Spišská Nová Ves: Začína výstavba nového mosta

WEBNOVINY.SK

Provizórne opravený most na ceste spájajúcej Spišskú Novú Ves s Košicami Foto: SITA/Rastislav Ovšonka SPIŠSKÁ NOVÁ VES 7. novembra (WEBNOVINY) – Dočasný pontónový most na ceste II/536 medzi závodom Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi a odbočkou do obce Danišovce je už na novom mieste. Cestári pomocou dvoch žeriavov dnes ráno presunuli asi šesť ton vážiaci vojenský pontónový most, aby uvoľnili priestor pre výstavbu nového mosta cez Levočský potok. Termín ukončenia výstavby nového mosta je máj budúceho roku. „Pokúsime sa, aby to bolo skôr,“ uviedol pre médiá stavbyvedúci nového mosta Miroslav Timko. Z dôvodu prekládky pontónového mosta je v tomto úseku uzavretá cesta II/536. Aj napriek tomu sa našli vodiči, ktorí nerešpektovali dopravné značenie a pokúšali sa prejsť cez most. Až do dnešného večera však bude most uzavretý pre akúkoľvek dopravu.

Pôvodný cestný most úplne zničila povodeň 4. júna tohto roku. Ako dočasné riešenie bol potok premostený vojenským pontónovým mostom. Dnes po preložený pontónového mosta sa môže začať výstavba nového cestného mosta cez Levočský potok. Nový most by mal odolať podobným prívalovým vodám, aké zničili predchádzajúci most. Nový most bude dlhý 24 metrov. Bude dlhší a širší ako pôvodný, uviedol Timko. Na opravu mosta uvoľnila zo svojej rezervy premiérka Iveta Radičová 900 000 eur. Náklady na postavenie nového mosta dosiahnu 899 955 eur, informovala hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková.

Osobná a nákladná doprava je presmerovaná cez obchádzkovú trasu Jamník – Klčov – Levoča – Harichovce – Spišská Nová Ves v oboch smeroch. Po preložení pontónového mosta bude cesta II/536 opätovne sprejazdnená pre osobné automobily. Nákladná doprava nad päť ton bude z tohto cestného uzla natrvalo vylúčená až do dočasného sprejazdnenia rekonštruovaného mosta. Pre nákladnú dopravu nad päť ton bude platiť obchádzková trasa cez Jamník – Kĺčov – Levoču – Harichovce – Spišskú Novú Ves obojsmerne. Dôvodom vylúčenia ťažkej nákladnej dopravy je použitie dočasnej obchádzkovej trasy z panelov, ktorej parametre nie sú prispôsobené pre ťažkú nákladnú dopravu. Vodiči osobných áut môžu použiť aj ďalšiu obchádzkovú trasu cez Odorín – Markušovce – Spišská Nová Ves.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM