Spojenie Bratislavy s Chorvátskym Grobom bude zabezpečovať už len BSK

Z dôvodu vypovedania zmluvy zo strany obce Chorvátsky Grob, zabezpečí túto linku v plnom rozsahu BSK.

Ilustračný obrázok k článku Spojenie Bratislavy s Chorvátskym Grobom bude zabezpečovať už len BSK
Zdroj: TASR

Bratislavský samosprávny kraj zabezpečení linku 525 Bratislava – Chorvátsky Grob a naspäť. Tú doteraz zabezpečoval Dopravný podnik Bratislava.

Z dôvodu vypovedania zmluvy zo strany obce Chorvátsky Grob, zabezpečí túto linku v plnom rozsahu BSK, a to autobusmi spoločnosti Slovak Lines v štandardnom režime v zmysle plánu dopravnej obslužnosti kraja s účinnosťou od 1. septembra 2017. Bratisla­va24.sk informovala Lucia Forman, hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kra­ja.

Zrýchlenie dopravy

*„BSK záleží na tom, aby sa ľudia dostali do práce, škôl, či k lekárovi tak, ako to zabezpečuje vo všetkých obciach kraja, preto návrh riešenia spočíva v zachovaní linky 525 s pravidelným taktovým cestovným poriadkom,*“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Ide o 31 párov spojov v pracovné dni a 10 párov spojov počas voľných dní, čo zodpovedá súčasnému rozsahu dopravy zabezpečovanej Dopravným podnikom Bratislava, a. s. Všetky spoje budú premávať po trase Bratislava, Shopping Palace – Vajnory – Ch. Grob, Čierna Voda – Ch. Grob, námestie. Tri spoje začínajú a končia na Autobusovej stanici Mlynské nivy.

„Predstavuje to v rannej špičke interval 20 minút, v sedle 60 minút a poobede v 30 minútovom intervale. Všetky tieto spoje pôjdu takmer v pôvodnej trase s tým, že na území Chorvátskeho Grobu a Čiernej Vody zachovávame doterajšie zastávky, čo je určitý nadštandard, pretože tie zastávky sú rozmiestnené tak ako zastávky mestskej a nie prímestskej dopravy. Pre obyvateľov Chorvátskeho Grobu a Čiernej Vody, to bude znamenať určité zrýchlenie dopravy,“ dodal Ladislav Csáder, riaditeľ Odboru dopravy.

ilustračný obrázok

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame