Webnoviny - Svet

Spoločnosť Aupark Žilina vyhrala spor s mestom

WEBNOVINY.SK

ŽILINA 2. október (WEBNOVINY) – Krajský súd v Žiline definitívne potvrdil vlastnícke právo spoločnosti Aupark Žilina k pozemkom pod stavbou nákupného centra na Námestí Ľudovíta Štúra. Agentúru SITA dnes o tom informoval Roman Karabelli, zástupca spoločnosti HB Reavis Slovakia, ktorá je developerom projektu. Podľa hovorcu Žiliny Martina Barčíka mesto nepovažuje rozhodnutie Krajského súdu za konečné a po doručení písomného vyhotovenia rozsudku bude zvažovať, že podá dovolanie na Najvyšší súd. Rozhodnutie Krajského súdu v Žiline je konečné a neexistuje proti nemu riadny opravný prostriedok, mesto však zvažuje mimoriadny opravný prostriedok.

Krajský súd v Žiline v plnom rozsahu potvrdil rozhodnutie Okresného súdu, ktorý v marci tohto roku zamietol žalobu mesta proti spoločnosti Aupark a potvrdil tak platnosť napádanej kúpnej zmluvy. Mesto však trvá na stanovisku, že kúpna zmluva na prevod pozemkov pod stavbou Auparku je neplatná a upozorňuje, že rovnaký právny názor zastáva aj organizácia VIA IURIS. Podľa VIA IURIS kúpna zmluva je neplatná, pretože svojim obsahom a účelom je v rozpore so zákonom a zasahuje do rozhodovacej právomoci stavebného úradu, čím vytvára neprípustný tlak na konania pred ním.

Spoločnosť Aupark rozhodnutím Krajského súdu definitívne vyhrala spor s mestom Žilina o určenie vlastníckeho práva k pozemkom na Námestí Ľudovíta Štúra. Karabelli poznamenal, že vlastnícke práva k pozemku už nebudú môcť byť obmedzované predbežným opatrením evidovaným na príslušnom katastrálnom úrade.

Hrubá stavba nákupno-zábavného centra je už dokončená, v súčasnosti sa pracuje v interiéri a na fasáde budovy. Investor už uzatvára zmluvy s jednotlivými záujemcami o obchodné prevádzky. Po dokončení, ktoré je naplánované na budúci rok, ponúkne centrum svojim návštevníkom 137 prevádzok so širokou ponukou tovarov a služieb. Sprístupnením 880 parkovacích miest by sa mala zlepšiť statická doprava v centre mesta.

Aupark na žilinskom Námestí Ľudovíta Štúra začali stavať v júli 2007. Stavba pokračovala napriek tomu, že ju predbežným opatrením zastavil Krajský súd v Žiline. Stavať sa pritom nemalo až do ukončenia súdneho sporu s mestom Žilina.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM