Webnoviny - Svet

Spoločný postup strán by bol podľa Dzurindu dobrý

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – Spoločný postup strán, ktoré vidia situáciu Slovenska podobne, by bol podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu dobrý a pre občanov výhodný. Ako povedal po stretnutí s predsedom KDH Pavlom Hrušovským na tlačovej besede, aj v občanoch dozrieva presvedčenie, že takto by to ďalej ísť nemalo a že obnova Slovenska je potrebná. „Vnútorne cítim, že ľudí, ktorí vidia, že raketovo rastie zadlženosť, rastie nenávisť, pribúda,“ zdôraznil.

Hrušovský vníma, že KDH a SDKÚ-DS majú spoločný cieľ zmeniť politické pomery na Slovensku. Pripomenul slová Jána Figeľa, ktorý by mal od soboty stáť na čele KDH, že kresťanskí demokrati nepôjdu do vlády s tými, ktorí kradnú a korumpujú. Podľa neho v spoločnosti existuje túžba po zmene a je len na stranách, ako nastavia spoluprácu, aby ľudí oslovila.

Dzurinda uviedol, že iniciuje rokovanie s Figeľom po jeho zvolení. Zdôraznil, že v záujme jeho strany je čo najsilnejšie KDH, pretože tieto dve strany by podľa neho mali byť v parlamentných voľbách úspešnejšie ako Smer-SD. Zároveň dodal, že SDKÚ-DS sa s KDH nebije o hlasy rovnakých voličov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM