Juraj Ščerbík Regióny Regióny Regióny Regióny

Športové správy z Bardejova a okolia

V trinástom kole hokejovej regionálnej ligy žiakov si Bardejov zahral s rovesníkmi z Humenného. V dohrávke prvého kola druhej najvyššej súťaže žien v basketbale Bardejov prehral.

Ilustračný obrázok k článku Športové správy z Bardejova a okolia
Zdroj: Ilustračné foto

HOKEJ

2. liga, muži brali zvonku

GELNICA/BARDEJOV. V 12. kole 2. ligy v skupine východ na ľade Gelnice vyhral Bardejov vysokým rozdielom. Streleckú formu má Lúč, dal tri góly. Brankár Krochta 57 minút s nulou. V Martine 2600 a v Sanoku 1500 divákov. Bardejovu sa vydaril raketový vstup do zápasu, Poláček s Lúčom dali dva prekvapujúce góly v priebehu 63 sekúnd.

O desať minút dal Lúč svoj druhý gól na 0:3. Aj v druhej tretine Šarišania nelenili. Tipul po štvrtýkrát prekonal domáceho brankára a Lúč dal svoj tretí gól. Po druhej prestávke Leščišin a Kavejev dvomi gólmi nedali pokoj domácej obrane. V koncových sekundách hostitelia tromi gólmi korigovali výsledok.

Gelnica – Bardejov 3:7 (0:3, 0:2, 3:2). Góly: Huszárik 2, Dravecký – Poláček (Leščišin, Baranok) 0:1, Lúč (Polaček, Kafejev) 0:2, Lúč (karabľev, Forgáč) 0:3, Tipul (Priganc, Polaček ) 0:4, Lúč (Karabľev ) 0:5, Leščišin (Mojdis, Česelka) 0:6, Kafejev (Mojdis, Karabľev) 0:7. Rozhodovali Mihaľov, Vall, Lukáč, 200 divákov. HK: Krochta – Mojdis, Všetečka, Baranok, Leščišin, Česelka – Kafe- jev, Pribula, Lúč, Karabľev, Forgáč – Polaček, Tipul, Duhan, Priganc.

Ďalšie výsledky: Sabinov – Trebišov 4:5 pp, Martin – Humenné 3:4, Sanok – Lip. Mikuláš 3:4 sn. Poradie v tabuľke: 1. Humenné 30, 2. Martin 24, 3. Rim. Sobota 18, 4. Lipt. Mikuláš B 17, 5. Bardejov 17, 6. Sanok 13, 7. Brezno 11, 8. Trebišov 11, 9. Gelnica 9, 10. Sabinov 9. V sobotu 2.decembra zápas Rimavská Sobota – Bardejov.

Mládež HC vs. Humenné

BARDEJOV/HUMENNÉ. V 13. kole regionálne ligy žiakov športových hokejových tried si Bardejov zahral s rovesníkmi z Humenného. Výsledky zápasov, 1. liga.

MLADŠÍ ŽIACI 5. ročník: Humenné – Bardejov 1:15. MHC: Mačejovský – Pavlovský, Sobek, Peregrin (1), Tomčo (4), Mojdis (2) – Hitrik, Filipovič, Bujňák, Petrík (5), Demský (1) – Havriš, Soroka (2), Pavličko, Kotvan.

MLADŠÍ ŽIACI 6. ročník: Humenné – Bardejov 4:1. Gajdoš – Paraničová, Zajac, Greš, Pelko, Zajacv, Savčak, Bobak, Ponik, Radačovský, Gmiterková, Kravčik, Sentivániová, Mézešová, Timan, Potočňák, Jančošek.

STARŠÍ ŽIACI 7. ročník: Bardejov – Humenné 10:3. Marcin – Sliva, Krupa, Ilčík (1), Balamuta (1), Mihalenko (2) – Krankota, Knapik (1), Valigurský (4), Prihoda – Pavlišin (1), Mlynarič, Aust, Belej, Ivančo. ST. ŽIACI 8.ročník: Bardejov – Humen- né 5:3. Hudáček – Grivna, Lukáč, Kašperán (2), Brezovský, Jantek (1) – Česla (1), Fedoročko, Beran, Gurský (1), Šitár.

Juniori v Maďarsku

BUDAPEŠŤ/BARDE­JOV. V 17. kole sa stretli dva tímy z konca tabuľky. Predposledná Budapešť vyhrala nad Bardejovom až v samotnom závere. Duračinský dal v 54. minúte kontaktný gól na 2:1 pri asistencii Hmeľára. V tej istej minúte Kosár vyrovnával, keď mu streleckú pozíciu pripravili Cifra s Gutekom.

No práve títo dvaja dostali tresty a domáci presilovku využili. Budapešť – Bardejov 3:2 (1:0, 0:0, 2:2). HK: Mokroluský – Hmeľár, Ivančo, Kosár, Kanóc, Bučko – Mihalik, Knap, Cifra, Duračinský, Gutek, Seman.

BASKETBAL

1. liga a dohrávka 1. kola

SABINOV/BARDEJOV. V dohrávke 1. kola druhej najvyššej súťaže žien Prešovská univerzita vyhrala nad Bardejovom o 27 bodov. Hrali v Sabinove a a s dvomi výhrami a šiestimi prehrami sú na 11. mieste v tabuľke.

Družstvo viedol tréner Ladislav Mojdis, ktorý nemal k dispozícií kompletný káder: „V priebehu týždňa mali niektoré hráčky zdravotné problémy. Žiadali sme o nový termín, no nebolo nám vyhovené. Prvé body sme dosiahli až za stavu 11:0. Hráčky robili veľa chýb, ako keby kopírovali domáce zápasy so Sp. Novou Vsou a Rožňavou. Aj keď nám patrila tretia štvrtina a niečo zo štvrte, domáce si náskok ustrážili. Priebeh ukázal, že aj hráčky s malými skúsenosťami sa dokážu pobiť o prijateľný výsledok.“.

PU Prešov – BKM Bardejov 74:47 (36:13). BKM: L. Pekárová 13, Ristvejová 12, Ratvajská, M. Pekárová, Fellegiová po 5, Puzderová, Bijalková, Čupová po 2, Lizáková 1. Poradie v tabuľke po 8. kole: 1. Slovan Bratislava 18, 2. YA Košice 17, 3. CBK Košice 15, 4. Zvolen 15, 5. St. Turá 13, 6. Sp. N. Ves 13, 7. Ružomberok B 13, 8. YA Košice B 13, 9. Prešov 13, 10. Trnava 12, 11. Bardejov 10. 12. Žilina 10, 13. Levice 10, 14. Rožňava 9, 15. Myjava 8.

STOLNÝ TENIS

BARDEJOV. V regionálnej súťaží má STJ Družba svoje prvé družstvo v 3. lige, druhý tím súťaží v 4. lige. V oboch súťažiach je Bardejov na 1. mieste. 3. liga severovýchod, 7. kolo: Družba A – Vranov n/T C 16:2. Body: Sawczak a P. Lukáč 4,5, Steranka 3,5, Kalapač 2,5, J. Lukáč 1. 4. liga Šarišsko-Duklianska, 7. kolo: Družba B – Torysa Prešov 10:8. Body: P. Lukáč 4,5, Steranka 2,5, J. Lukáč 1,5, Skirčák 1,5. Lipany – Zborov 10:8. Rondzik 3,5, Vanta 3, Juročko 1,5.

Zdroj: Bardejovský Reportér