Webnoviny - Svet

SR má v DC troch možných súperov v prípadnom boji o záchranu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Tenisoví reprezentanti Slovenska síce mali pri stredajšom ženevskom žrebe Davisovho pohára 2010 reprezen­tačných družstiev mužov ako nenasadení šťastie na voľno v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny (šanca matematicky bola 7:1), zároveň by však v prípade májového neúspechu v Rakúsku hrali 17. – 19. septembra priamo o zotrvanie v tejto sekcii súťaže – rovnako ako tento rok (5:0 s Macedónskom). Na 1. kolo play-off, po ktorom ešte je možnosť opravy, totiž pri formáte súbojov a pohľade na „pavúk“ nemajú Slováci potenciálneho súpera (takisto by ho nemali Rakúšania). Pre rozhodujúce 2. kolo play-off by v princípe platili totožne princípy ako v sezóne 2009, len s dosadením iných súperov. Už teraz je jasné, že do úvahy prichádzajú Holandsko (hralo by sa u súpera vzhľadom na reciprocitu domáceho prostredia a vzájomnú minulosť), Taliansko (tentoraz doma, družstvo SR v marci v Cagliari prehralo 1:4) a Bielorusko (u súpera – výhodu domáceho prostredia preventívne „predžrebovali“ v stredu).

Ďalší program slovenských tenistov (17. – 19. septembra 2010) v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára v prípade ich májovej prehry vo finálovom 2. kole tejto sekcie súťaže v Rakúsku:

V prípade víťazstva Talianska doma nad Bieloruskom (5. – 7. marca):

  • a následnom víťazstva Talianska v Holandsku (7. – 9. mája):

Slovensko bude v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie (17. – 19. septembra) hrať – určite vonku – so zdolaným zo zápasu Bielorusko – Holandsko (9. – 11. júla)

V prípade víťazstva Talianska doma nad Bieloruskom (5. – 7. marca):

  • a následnej prehre Talianska v Holandsku (7. – 9. mája):

Slovensko bude v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie (17. – 19. septembra) hrať v Bielorusku

V prípade víťazstva Bieloruska v Taliansku (5. – 7. marca):

  • a následnom víťazstva Bieloruska doma nad Holandskom (7. – 9. mája):

Slovensko bude v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie (17. – 19. septembra) hrať so zdolaným zo zápasu Holandsko – Taliansko (9. – 11. júla), a to s Holandskom vonku a s Talianskom doma

V prípade víťazstva Bieloruska v Taliansku (5. – 7. marca):

  • a následnom víťazstva Holandska v Bielorusku (7. – 9. mája):

Slovensko bude v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie (17. – 19. septembra) hrať doma s Talianskom

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM