Webnoviny - Svet

Srbskí umelci sa predstavia vo Dvorane MK SR

WEBNOVINY.SK

Miloš Šobaić:„Vykro­čenie“BRATISLA­VA 8. februára (WBN/PR) – Veľvyslanectvo Srbskej republiky, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, Národné osvetové centrum Vás srdečne pozývajú na koncert srbskej čembalistky Smilky Isaković pod názvom „Etno Evro Balkanicka“ a výstavu srbského akademického maliara Miloša Šobaića pod názvom „Vykročenie".

Miesto konania: DVORANA MK SR, Nám. SNP 33, Bratislava Slávnostné otvorenie výstavy a koncert: 14. februára 2011 o 18,00 hod. Výstava bude otvorené denne od 10,00 hod. do 18,00 hod. okrem pondelka a potrvá do 22. februára 2011

Dňa 14. februára bude mať belehradská Univerzita Megatrend prezentáciu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V rámci tohto podujatia pod názvom „Dni Megatrendu“, Veľvyslanectvo Srbskej republiky má príležitosť v Bratislave predstaviť dvoch mimoriadnych srbských umelcov. Dr. Smilka Isaković je medzinárodne známa aj ako “prvá dáma čembala”. Okrem toho, že vystupuje na koncertoch, je aj profesorkou na Univerzite Megatrend a oficiálnou odborníčkou Agentúry EU pre kultúru, vzdelávanie a audiovizuálne média pre program Tempus. Dr. Isaković nám, okrem iného, predvedie aj diela významných slovenských a srbských skladateľov (Leoš Janáček – Moravské Ľudové Piesne, Leopold Koželuh – Pastorále, Vasilije Mokranjac – Tri tance, Isidor Bajić – A la Fontaine).

Výstava, ktorú budete môcť vidieť, je dielom významného srbského akademického autora Prof. Miloša Sobajica, ktorý je zároveň aj dekanom Fakulty umení na Univerzite Megatrend a tiež aj profesorom na Luxune Academie v meste Cheniang v Číne. Samostatne vystavuje od r. 1972.

Výstava, ktorú máte možnosť vidieť, bude koncom tohto mesiaca sprístupnená aj v Belgicku.

www.nocka.sk

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM