Správy Regióny

Stanica Nivy dosiahne svoj najvyšší bod na prelome septembra a októbra

Nová autobusová stanica bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy.

Ilustračný obrázok k článku Stanica Nivy dosiahne svoj najvyšší bod na prelome septembra a októbra
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rozostavaná nová autobusová stanica na Mlynských nivách v Bratislave dosiahne svoj najvyšší bod na prelome septembra a októbra.

Práce pokročili

Rampa pre autobusy vedúca na prvé podzemné podlažie je hotová a pracuje sa na interiéroch stanice. Na sociálnej sieti o tom informuje investor, spoločnosť HB Reavis.

„Nájdete tu dnes nainštalované schodisko vedúce do autobusovej stanice. V tejto časti je výška stropov až 11 metrov. Priestory tak vytvárajú pocit menšej katedrály. Aby mali autobusy dostatok miesta na pohyb, sú niektoré nosné stĺpy od seba vzdialené až 24 metrov,“ priblížil developer. Podarilo sa mu to dosiahnuť aj vďaka technológii predpínania. Tá sa bežne používa na mostných konštrukciách.

Smart budova

V najbližších týždňoch sa pustí do realizácie druhého z troch presklených balkónov smerujúce do ulice Mlynské nivy. Okrem toho pracuje na oceľových konštrukciách budúcej tržnice. „Na najvyššej kancelárskej veži na Slovensku, ktorá pred pár dňami dosiahla svoju finálnu výšku 125 metrov, dokončujeme jadro a tzv. "domec“ na samotnom vrchu. Ten bude domovom technológií, ktoré zabezpečia bezproblémový chod smart budovy," uviedol developer.

Dokončuje aj „elementovú fasádu“, je na 30. poschodí, a taktiež finišuje s fasádnym obložením na prvom nadzemnom podlaží. „Hotových máme deväť z 13 výťahov a v najbližších dňoch spustíme priamy výťah na 30. podlažie,“ spresnil investor.

Nová autobusová stanica

Novú autobusovú stanicu majú dokončiť v roku 2020 a bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017 a boli dokončené v januári 2018.

Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Developer zároveň rekonštruuje časť ulice Mlynské nivy na nový bratislavský bulvár, ktorý bude mať kompletne obnovenú dopravnú a technickú infraštruktúru nad aj pod jej povrchom vrátane podzemného kruhového objazdu.

Výstavba stanice Mlynské nivy - jún 2019
6
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM