Zo zahraničia

Šťastlivec vyhral viac ako MILIARDU: Aké ČÍSLA mu priniesli rozprávkový jackpot?

Viac ako štyri mesiace hromadenia peňazí v lotérii sú minulosťou. Šťastlivec vyhral neuveriteľnú sumu.

Ilustračný obrázok k článku Šťastlivec vyhral viac ako MILIARDU: Aké ČÍSLA mu priniesli rozprávkový jackpot?
Zdroj: TASR/AP , Pexels.com

Niekto v štáte Florida vyhral v utorok večer jackpot 1,58 miliardy dolárov (1,44 miliardy eur) v americkej lotérii Mega Millions. Skončilo sa tak hromadenie peňazí v lotérii, ktoré trvalo takmer štyri mesiace. V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP.

Vylosovanými výhernými číslami boli 13, 19, 20, 32, 33 a zlaté dodatkové číslo 14.

Pred veľkým víťazstvom v utorok večer sa uskutočnilo 31 žrebovaní bez toho, aby niekto uhádol všetky správe čísla. Jackpot tejto lotérie niekto naposledy vyhral 18. apríla. Vďaka takémuto priebehu plynulo rástol, až sa stal tretím najväčším v dejinách USA.

Výhercovia jackpotu v lotérii Mega Millions sú zriedkaví, šanca uhádnuť všetky čísla je pomerne malá. Matematická pravdepodobnosť na úspech je približne 1 k 302,6 milióna.

Ako sa rozhodne?

Sumu 1,58 miliardy dolárov vyplatia výhercovi v prípade, že sa rozhodne pre 30 ročných splátok. Výhercovia však takmer vždy uprednostňujú jednorazové vyplatenie, ktoré je pri utorkovom jackpote odhadom 783,3 milióna dolárov (715,73 milió­na eur).

Vyhraté peniaze podliehajú federálnym daniam a výhry v lotérii zdaňujú aj mnohé štáty USA. Výnos z lotérie sa používa na podporu vzdelávania, cestovného ruchu, dopravy a iných odvetví. Štátni úradníci dúfajú, že zvýšený záujem hráčov prinesie viac peňazí do rozpočtu.

V desiatkach štátov

Lotériu Mega Millions hrajú ľudia v 45 štátoch USA, vo Washingtone D.C. a na Amerických Panenských ostrovoch. Žrebuje sa v nej päť čísiel spomedzi 70 bielych loptičiek a dodatková zlatá Mega loptička sa vyberá zo sady 25 loptičiek. Cena za tiket je minimálne dva doláre.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM