Štátna volebná komisia riešila už desiatky podnetov: Na stole má ďalšie

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán riešila od rána už desiatky podnetov, na stole má ďalšie.

Ilustračný obrázok k článku Štátna volebná komisia riešila už desiatky podnetov: Na stole má ďalšie
Zdroj: TASR

Väčšina z podnetov sa týka porušenia volebného moratória. „Týkajú sa uverejňovania článkov v magazínoch, časopisoch, distribuovania týchto časopisov do schránok, uverejňovania blogov na verejných portáloch,“ uviedla zapisovateľka štátnej volebnej komisie Eva Chmelová.

Štátna komisia sa zaoberala aj prípadom člena okrskovej komisie v Brezne, ktorý sedel vo volebnej miestnosti v mikine s logom kandidujúcej strany. Člena upozornili a ten si mikinu vyzliekol. „Protiprávny stav sa odstránil,“ vysvetlila Chmelová. Zatiaľ nie je jasné, či bude tento člen pokutovaný.

Štátna komisia dostala aj informáciu o tom, že v Stupave pred volebnou miestnosťou zbierali podpisy pod petíciu proti hazardu. Zberateľom podpisov odporučili, aby sa vzdialili od volebnej miestnosti, keďže člen petičného výboru je kandidát v krajských voľbách.

„Žiadna osoba by nemala propagovať kandidáta alebo politickú stranu v blízkosti volebnej miestnosti,“ doplnila Chmelová. Podpisy sa podľa jej slov zbierať môžu, ale členom petičného výboru nesmie byť kandidát a ani on sám nesmie tieto podpisy zbierať.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame