Webnoviny - Svet

Sťažnosť proti prepusteniu Igora L. z väzby je na súde

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) – Sťažnosť prokurátora úradu špeciálnej prokuratúry proti prepusteniu z väzby bývalého veľvyslanca Igora L., ktorý je obvinený v korupčnej kauze okolo štátnej dotácie na dostavbu biatlonového areálu v Osrblí, je už na Najvyššom súde SR.

Agentúre SITA to potvrdili z Kancelárie predsedu NS SR s tým, že termín, kedy o nej bude súd rozhodovať, ešte určený nie je.

Špeciálny prokurátor sťažnosť podal minulý týždeň po tom, ako sudca špecializovaného trestného súdu vyhovel žiadosti Igora L. o prepustenie z väzby a prijal peňažnú záruku vo výške 30-tisíc eur, ako aj písomný sľub obvineného za náhradu väzby.

Špeciálna prokuratúra trvá na dôvodoch, pre ktoré bol Igor L. vzatý do väzby a nesúhlasí s tým, že konanie v prípade prepustenia Igora L. bude riadne zabezpečené proti možnému ovplyvňovaniu spoluobvinených a svedkov.

Odporúčame:

Proti prepusteniu Igora L. z väzby podal prokurátor sťažnosť Obvineného v kauze Osrblie prepustí súd na kauciu Sudca zatiaľ neoznámil, či Igora L. pustí z väzby Nemám nič s korupciou a nebudem mať, tvrdí premiérka Obžalovaný v kauze Osrblie zložil kauciu

Igor L. podľa rezortu vnútra v tejto kauze nepriamej korupcie figuruje ako sprostredkovateľ. Podľa medializovaných informácií aj jeho policajti chytili pri preberaní úplatku v priestoroch firmy bývalého premiérkinho poradcu Martina N., ktorý bol v čase policajného záťahu v USA.

Po návrate obvinila polícia aj jeho a skončil vo väzbe. V prípade sú ešte obvinení Peter K. a Pavol P., stíhaní sú na slobode.

V kauze ide o údajné vymáhanie provízie vo výške desiatich percent zo štátnej dotácie pre dostavbu národného športového biatlonového areálu v Osrblí, kde mali byť na budúci rok majstrovstvá Európy.

Celková dotácia predstavovala 1,6 milióna eur – tvoril ju milión eur z ministerstva školstva, 300-tisíc z rezortu financií a 300-tisíc eur z rezervy premiérky. Pri policajnej akcii 29. júla zadržali podozrivé osoby pri preberaní 30-tisíc eur. Dotácia je zastavená.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM