Tomáš Batiz Regióny

Sťažnosti na bezdomovcov v centre mesta: Mikulášska radnica prišla s takýmto riešením

Najmä v zimných mesiacoch sa ľudia bez domova zdržiavali v okolí obchodného domu v centre mesta. To sa nepáči majiteľovi.

Ilustračný obrázok k článku Sťažnosti na bezdomovcov v centre mesta: Mikulášska radnica prišla s takýmto riešením
Zdroj: TASR

Už pravidelne sa na radnici stretáva akčná skupina, ktorá hľadá riešenia problematiky ľudí bez domova. Dnes mali na radnici na stole konkrétnu situáciu, kedy si vypočuli podnety od majiteľa Prioru v centre mesta. V obchodnom dome sa v zimnom období zdržiavajú ľudia bez domova.

"Majiteľ sa na nás obrátil so žiadosťou o pomoc, pretože títo ľudia svojim správaním a konaním obťažujú zákazníkov. Uvedomujeme si, že ide o zlú vizitku nielen obchodného domu, ale aj centra mesta,“ poznamenala Marta Gutraiová, prednostka mestského úradu.

Erika Sabaková zo sociálneho odboru konštatovala, že mesto má zriadené sociálne služby aj pre týchto ľudí a niektoré služby im poskytuje aj Slovenský červený kríž a farská charita. „Aktuálne realizujeme monitoring a pasportizáciu tejto cieľovej skupiny priamo v teréne, aby sme získali, čo najviac informácií o ich sociálnej, zdravotnej, rodinnej a finančnej situácii. Výsledky tohto monitoringu nám budú slúžiť ako podklad pre prípravu Komplexnej stratégie riešenia bezdomovectva v meste Liptovský Mikuláš," priblížila Veronika Bániková z mikulášskeho mestského úradu.

Ako na záver zhodnotila Bániková, táto stratégia bude definovať konkrétne aktivity, ktoré sa budeme v nasledujúcom 5-ročnom období snažiť realizovať a hľadať pre ne financovanie nielen z verejných, ale aj externých zdrojov.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie