Webnoviny - Svet

Štefan Harabin sa bráni, byt kupoval, keď bol lacnejší

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Predseda Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefan Harabin neprijal podľa vlastných slov žiaden dar alebo inú výhodu pri kúpe bytu v Bratislave, na ktorý dostal podľa Hospodárskych novín v roku 2008 zľavu až 44%.

„Byt sa rozhodol kúpiť spoločne s manželkou v prvom polroku 2006, keď podnikol záväzné právne kroky a bola určená cena,“ uvádza Harabin v stanovisku, ktoré poskytol agentúre SITA.

Hospodárske noviny prišli s informáciou, že Harabin ešte ako minister spravodlivosti zaplatil za mezonetový holobyt v obytnom súbore Octupus 94 570 eur.

Štandardná cenníková cena pritom podľa HN bola 168 522 eur.

Harabin oponuje, že v roku 2006, teda v čase, keď sa byt rozhodol kúpiť, bola jeho cena úplne iná ako dnes či v roku 2008.

„V tom čase nezastával žiadnu verejnú funkciu – minister alebo predseda súdu. Kupoval ho za úspory – za vysúdené financie od médií a úveru z banky. Tieto fakty preukazuje vo svojich majetkových priznaniach zverejnených na internete už dlhé roky,“ konštatuje sa ďalej v stanovisku.

Ako informovali HN, opoziční poslanci sa budú zaujímať o okolnosti, za ktorých dostal predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin 44-percentnú zľavu.

Podľa predsedu parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Miroslava Beblavého (SDKÚ-DS) je informácia, ktorú HN priniesli, dostatočne relevantná na to, aby sa ňou zaoberali.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM