Webnoviny - Svet

Österreichische Volksbanken tesne unikla strate

WEBNOVINY.SK

VIEDEŇ 25. augusta (WEBNOVINY) – Österreichische Volksbanken, ktorá je štvrtou najväčšou bankou v Rakúsku, sa v prvom polroku takmer prepadla do straty. Hospodárenie banky v sledovanom období zaťažili odpisy gréckych aktív v sume 24 mil. eur a jej čistý zisk klesol o 97 % na 500 tis. eur. Banka ďalej vo štvrtok uviedla, že za rok 2011 pravdepodobne nevyplatí dividendy.

Finančná skupina Österreichische Volksbanken-AG je prostredníctvom Volksbank International AG hlavným akcionárom Volksbank Slovensko, ktorá do konca októbra 2007 pôsobila na slovenskom trhu ako Ľudová banka, a do Obchodného registra SR bola zapísaná koncom augusta 1991. Österre­ichische Volksbanken bola jednou z bánk, ktorá neprešla stresovým testovaním. Slovenská Volksbank však tvrdí, že je dostatočne odolná a kapitálovo primerane vybavená.

Österreichische Volksbanken 14. júla tohto roka podpísala s ruskou Sberbank dohodu o podmienkach predaja Volksbank International AG. Časový plán transakcie podpísali všetci akcionári Volksbank International, a to ÖVAG, francúzska BPCE, nemecké banky DZ Bank a WGZ Bank. Dohoda obsahuje všetky podmienky tejto transakcie. Obe strany oznámili, že ich cieľom je uzavrieť obchod do konca tohto roku. Vtedy sa Sberbank stane 100-percentným akcionárom Volksbank International.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM