Správy Práca

Štipendium doktorandov vzrástlo na 855 eur: Podmienkou je vykonanie dizertačnej skúšky

Na 855 eur vzrástlo od septembra štipendium doktorandov po vykonaní dizertačnej skúšky.

Ilustračný obrázok k článku Štipendium doktorandov vzrástlo na 855 eur: Podmienkou je vykonanie dizertačnej skúšky
Zdroj: TASR

Do jej absolvovania budú dostávať študenti dennej formy doktorandského štúdia mesačne 734 eur. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR.

Doktorand po vykonaní dizertačnej skúšky má nárok na štipendium najmenej vo výške 7. platovej triedy a prvého platového stupňa osobitnej stupnice platových taríf učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov.

„Od 1. septembra je to spomínaných 855 eur, čo predstavuje nárast oproti doterajšiemu stavu o 68,50 eura,“ poznamenal rezort školstva.

Do vykonania dizertačnej skúšky dostáva študent doktorandského študijného programu v dennej forme štúdia štipendium najmenej vo výške 6. platovej triedy a prvého platového stupňa osobitnej stupnice platových taríf učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov.

„Doteraz bolo toto štipendium vo výške 675 eur mesačne, od 1. septembra sa zvýšilo o 59 eur,“ uviedlo ministerstvo.

Zvýšenie súvisí s úpravou platových tried a stupňov pre zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, ktorá sa týka pedagogických, odborných i nepedagogických zamestnancov škôl, vrátane vysokých.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie