Webnoviny - Svet

Stoičkov: Ako tréner Bulharska som márnil svoj čas

WEBNOVINY.SK

Bývalý bulharský futbalista Christo Stoičkov Foto: SITA/AP SOFIA 26. októbra (WEBNOVINY, Reuters) – Bývalý bulharský futbalista Christo Stoičkov tvrdo skritizoval súčasné národné mužstvo svojej krajiny, keď povedal, že terajší reprezentanti nie sú dobrí ani na nosenie kufrov hráčom jeho generácie. „Tí, ktorí si v tejto dobe obliekajú najcennejší dres, nie sú hodní ani nosenia našej batožiny. Možno by sme našli miesto na lavičke pre Berbatova,“ povedal Stoičkov.

Bulharská reprezentácia nezískala od konca „zlatej“ generácie okolo Stoičkova veľa úspechov. Balkánci boli naposledy na medzinárodnom turnaji v roku 2004, keď sa kvalifikovali na európsky šampionát do Portugalska. Tam však doslova „vybuchli“, keď prehrali všetky tri zápasy v skupine. Na lavičku Bulharov sa po ME 2004 posadil práve Stoičkov a vydržal tam do roku 2007. „Ako tréner Bulharska som len strácal čas. V bulharskom národnom tíme je vážny problém. Nikto nepracuje s mladými hráčmi, a preto nie sme schopní produkovať hráčov svetovej triedy,“ dodal semifinalista MS Stoičkov.

Pri trénerskom kormidle Bulharska je momentálne Nemec Lothar Matthäus, ktorý sa stal prvým zahraničným koučom tejto krajiny od roku 1966. Bulharsko je momentálne na štvrtom mieste kvalifikačnej G-skupiny o postup na ME 2012, keď má na konte tri body z troch zápasov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM