Regióny Zo Slovenska

Stredisko Kamenec na Šírave? Môžete tam nájsť nové WC, sprchy aj prezliekárne

Na Zemplínskej šírave môžete nájsť nové WC, sprchy, či prezliekárne. Určené sú pre návštevníkov rekreačného strediska Kamenec v Kaluži.

Ilustračný obrázok k článku Stredisko Kamenec na Šírave? Môžete tam nájsť nové WC, sprchy aj prezliekárne
5
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Na Kamenci v obci Kaluža postavili novú budovu, v ktorej sú nové toalety, umývadlá, sprchy, kuchynky aj prezliekárne. Do spomínanej novostavby bolo investovaných približne 250 000 eur.

A kde ju návštevníci môžu nájsť? Nachádza sa priamo v uličke medzi stánkami s občerstvením, neďaleko brehov zemplínskeho mora.

Nie iba toalety

Ako redakciu nášho spravodajského portálu infomovala obec Kaluža, za uvedeným novopostaveným sociálnym zariadením nestojí a nefinancovala ho obec, ale súkromná spoločnosť, ktorej patrí Motel Kamenec v danom stredisku.

„Do nového zariadenia sa investovalo zo súkromných financií cca 250 000 eur (žiadne iné financie ani zdroje neboli použité),“ povedala Marcela Kostovčíková, riaditeľka danej súkromnej spoločnosti.

Dodala, že celá budova je robená vo vysokom štandarde ako technologickom tak aj dizajnovom. V novej budove pribudli štyri nové dámske toalety a štyri pánske + 4 pisoáre.

„Budova, v ktorej sú nové toalety je novostavba, návštevníci tam môžu nájsť už spomínané toalety, toalety pre imobilných, umývadlá, sprchy, kuchynky, prezliekárne,“ uviedla M. Kostovčíková.

Nonstop

Návštevníci môžu využívať nové zariadenie nonstop. Ako informovali zo spoločnosti, pre túto letnú sezónu sú toalety bezplatné, ale pracuje sa na systéme spoplatnenia služieb.

„V obnove strediska určite plánujeme pokračovať, veríme, že sa to podarí čo najskôr,“ dodala na záver Kostovčíková.

Rekreanti v známom šíravskom stredisku: Môžu využiť nové sociálne zariadenie
5
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie