Webnoviny - Svet

STREĽBA: Strelec mal všetky zbrane legálne

WEBNOVINY.SK

Šialenec postrielal v Devínskej Novej Vsi 7 ľudí a potom aj seba. Foto: Bela Szandelszky BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) – Strelec z bratislavskej Devínskej Novej Vsi mal všetky vražedné zbrane legálne,informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková. Policajti našli pri jeho tele samopal vzor 58, ďalšie dve krátke guľové zbrane a niekoľko plných zásobníkov. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Policajti prijali oznámenie o streľbe v pondelok krátko pred desiatou ráno. Na ulicu Pavla Horova v Bratislave v priebehu dvoch minút prišla hliadka, ktorá toto oznámenie preverila a potvrdila. Na miesto okamžite vyslali aj ďalších policajtov, ktorí celé sídlisko uzavreli. Výsledkom streľby je však aj tak osem mŕtvych a trinásť zranených, ktorí boli ošetrení v nemocnici. Desať z nich hospitalizovali a troch ľudí po ošetrení pustili na reverz. Medzi zranenými bol aj jeden policajt a jeden Čech.

Päť z obetí páchateľ zastrelil v byte na treťom poschodí na ulici Pavla Horova, ide o príslušníkov jednej rodiny. Šiestu obeť, tiež ich príbuzného, našli pri vchode do obytného domu na rovnakej ulici. Krátko pred piatou popoludní oznámili policajtom ďalšiu obeť streľby, ide o 52-ročnú ženu, ktorá sa počas masakra nachádzala pri balkóne na piatom poschodí bytu na ulici Jána Smreka, a zasiahla ju jedna z rán. Poslednou obeťou bol sám páchateľ, ktorý podľahol strelným zraneniam v tvárovej a lebečnej časti.

Policajti vzhľadom na rozsah miesta činu a početné obete, ako aj materiálne škody žiada občanov, aby hlásili každé poškodenie majetku v súvislosti so streľbou.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie