Webnoviny - Svet

Strelkyňa Pešková sa stala obeťou únosu

WEBNOVINY.SK

Slovenská strelkyňa Daniela Pešková.Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Daniela Pešková nebude v dobrom spomínať na návrat z minulotýždňových medzinárodných pretekov Veľká cena Mníchova, kde obsadila v kvalitnej konkurencii 13. a 8. miesto vo vzduchovej puške 40.

Podľa informácií v denníku Plus 1 deň jej pri ceste domov v noci zo soboty na nedeľu v bratislavskej Petržalke skočil do auta neznámy muž a odvtedy si na nič nepamätá. Dvadsaťšesťročnú členku Strediska štátnej športovej reprezentácie (SŠŠR) MV SR našli v šoku a dezorientovanú po rozsiahlej pátracej akcii policajti približne o hodinu neskôr a 15 km od miesta činu.

Osudné zastavenie na benzínke Pešková zastavila na čerpacej stanici na Dolnozemskej ulici v Petržalke, kde ju údajne neznámy muž niečím pichol do tela. Krátko pred pol dvanástou v noci úspešná strelkyňa zavolala na políciu. „Bola v šoku a neustále tvrdila, že má strach a že ju ktosi pichol,“ cituje Plus 1 deň policajného hovorcu Františka Peczára. Športovkyňa pochádzajúca z Vištuku si údajne myslela, že sa stále nachádza na strelnici v Jarovciach, kde sa po návrate z Nemecka zastavila vyložiť veci. Na miesto dorazilo niekoľko policajných áut, ale slovenskú strelkyňu nenašli. Istý čas nereagovala na telefonáty polície, ale napokon sa s ňou podarilo spojiť a na naliehanie policajtov, aby sa poobzerala okolo seba, uviedla, že zbadala tabuľu s nápisom Rovinka.

Záchranná služba ju previezla do nemocnice na vyšetrenia, kde jej pod pravou kľúčnou kosťou našli dve červené bodky, ktoré mohli byť od elektrického paralyzéra. „Urobili sme aj toxikologické testy, ktoré nepreukázali prítomnosť omamnej látky,“ informovala hovorkyňa bratislavskej univerzitnej nemocnice Zuzana Čižmáriková.

Policajti po neznámom mužovi stále pátrajú. Peškovej vraj nič nezmizlo a nepotvrdili sa ani ďalšie znaky násilia. „Ja som sa o tom dozvedel na druhý deň po príchode na strelnicu do Jaroviec. Zatiaľ som s Dankou nehovoril, čakáme, že sa nám, keď sa trochu upokojí, ozve sama alebo prostredníctvom trénerov. Ako jej zamestnávateľ potrebujeme vedieť, čo sa deje,“ uviedol pre agentúru SITA vedúci oddelenia branných športov v rámci Strediska štátnej športovej reprezentácie MV SR František Fecko. Podrobnosti o nepríjemnej udalosti nepoznajú ani na Slovenskom streleckom zväze (SSZ).

„Zatiaľ nevieme k celej záležitosti zaujať stanovisko, lebo nemáme bližšie informácie o celej záležitosti s výnimkou tých, ktoré sa objavili v médiách. Veríme, že Danka bude v poriadku a bude môcť štartovať na marcových ME v streľbe zo vzduchových zbraní v talianskej Brescii. Jej prípadná neúčasť by bola pre nás veľkou stratou, pretože svojimi výsledkami potvrdzuje dobrú formu,“ poznamenal prezident SSZ Miloslav Benca.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM