Rastislav Búgel Hokej

V štvrťfinále play-off slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Nitra narazila na obhajcu titulu zo Zvolena. V sérii hranej na štyri víťazné stretnutia Nitra nezaváhala a postúpila tak do semifinále extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Strely na bránku, využité šance: Nitra mala v celej sérii so Zvolenom jasnú prevahu

Štvrťfinálovou sériou proti úradujúcemu majstrovi Nitra preletela bez väčších problémov. V prvom zápase na domácom ľade vyhrala so Zvolenom 3:1, o deň neskôr rozniesla súpera 5:0. Po presunutí série nitrianski hokejisti otočili nepriaznivý stav a napokon vyhrali 2:3 ( z pohľadu domáceho tímu). Zavŕšenie série prišlo už v druhom zápase na ľade hostí, ktorý Nitra vyhrala hladko 0:2.

Počas štyroch zápasov nitriansky klub vsietil 13 gólov. Puk z nitrianskej brány musel brankár Kristan vyťahovať iba v troch prípadoch. Zvolen tak dokázal streliť v priemere iba 0,75 gólu na zápas. Dobre hrajúca Nitra mala naopak na svojom konte v priemere 3,25 gólu za zápas.

V celej sérii bolo na oboch stranách udelených dovedna 69 trestov v celkovej výške 309 trestných minút. Nitrianski hokejisti si odsedeli 31 trestov vo výške 128 minút. Zvolenskí hokejisti boli potrestaní v 38 prípadoch trestom, ktorý mal dovedna 181 minút.

Nitrianski hokejisti vyslali na Zvolenskú bránu v štyroch zápasoch 150 striel. Zvolenskí hokejisti ohrozili Roberta Kristana v 104 prípadoch.