han Zo Slovenska

STRIEDANIE unavených hasičov: Do Grécka vyrazila druhá skupina STATOČNÝCH Slovákov!

Do Grécka v piatok odcestovala druhá skupina slovenských hasičov. Pri hasení lesných požiarov na ostrove Rodos vystriedajú tridsiatku príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), ktorí sa večer vracajú na Slovensko.

Ilustračný obrázok k článku STRIEDANIE unavených hasičov: Do Grécka vyrazila druhá skupina STATOČNÝCH Slovákov!
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Na mieste by mali zostať 14 dní. Pred odletom druhej skupiny o tom informoval premiér Ľudovít Ódor, poverený vedením rezortu vnútra.

„Slovensko je malá krajina, ale pri krízových situáciách sa na nás dá spoľahnúť. Dokázali sme to už viackrát aj v tomto roku, či už pri zemetrasení v Turecku alebo záplavách v Taliansku,“ vyhlásil Ódor.

Predseda vlády hasičom poďakoval a ocenil ich odvahu. Ako pripomenul, s plameňmi bojujú aj v prospech slovenských turistov. Doplnil, že v Grécku zostane z pôvodnej zostavy jeden hasič a technika.

Týždeň v akcii

Prezident HaZZ Pavol Mikulášek verí, že v Grécku vytrvajú lepšie podmienky na lokalizáciu požiarov, miernejší vietor aj teplota. Poznamenal, že miesto nasadenia slovenských hasičov sa môže meniť podľa potreby.

Prvá skupina slovenských hasičov dorazila do Grécka minulý týždeň. Počas šiesteho dňa, vo štvrtok (27. 7.) na ostrove Rodos bola prvá skupina nasadená v oblasti pri obci Vati, kde za pomoci veľkoobjemovej cisterny zabezpečili dodávku vody na plnenie hasičských vozidiel miestnych hasičov.

„Popoludní prišlo k striedaniu zmien. Členovia modulu okrem plnenia iných úloh likvidovali lokálne menšie požiare,“ priblížili z Prezídia HaZZ.

Slovenský tím aj počas šiesteho dňa pracoval podľa HaZZ v plnom počte v spolupráci s miestnym tímom. „Prácu slovenského modulu ocenili domáci obyvatelia, od ktorých sa našim hasičom dostali na mieste veľké slová vďaky,“ skonštatovala Bianka Královičová z prezídia.

Ďalšie aktuálne témy

Odlet slovenských hasičov do Grécka
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM