Webnoviny - Svet

Student Agency prepravila v SR 202 tis. pasažierov

WEBNOVINY.SK

Foto: zelpage.czBRA­TISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Český autobusový dopravca Student Agency Express prepravil na linkách do slovenských miest za desať mesiacov tohto roku celkom 202 tis. cestujúcich. Ich počet v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku vzrástol o 39 %, informovala spoločnosť agentúru SITA. Popri rozšírení spojov a cenovej ponuke je podľa nej hlavným dôvodom zvýšenia prepravy cestujúcich zväčšenie rozsahu poskytovaných služieb.

Student Agency prevádzkuje z Prahy na Slovensko tri priame linky, z toho dve rôznymi trasami do Košíc – cez Trenčín, Žilinu, Poprad a Prešov a cez Nitru, Banskú Bystricu, Lučenec a Rožňavu. Ďalšia linka vedie do Bardejova cez Považskú Bystricu, Liptovský Mikuláš, Poprad, Kežmarok a Starú Ľubovňu. Okrem toho v Bratislave stojí aj linka Student Agency spájajúca Prahu s Budapešťou. Linky Student Agency sú celkom v 28 slovenských mestách a obciach.

Česká spoločnosť Student Agency, s.r.o. so sídlom v Brne zriadila na Slovensku svoju organizačnú zložku Student Agency, s.r.o. v Bratislave 1. októbra 2002. Student Agency, s.r.o. Brno a Orbix, s.r.o. Praha zároveň založili v SR od 1. januára 2009 firmu Student Agency, s.r.o. Bratislava na rovnakej adrese ako organizačná zložka. Firma sa zaoberá prevádzkovaním cestovnej kancelárie a cestovnej agentúry, ako aj sprostredkova­teľskou činnosťou v službách a obchode. Jej základné imanie dosahuje 5 tis. eur, z toho Student Agency vložil 4 tis. a Orbix 1 tis. eur.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM