Webnoviny - Svet

Študenti UK dostali falošné e-maily, pýtali od nich eurá

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) – Pravdepodobne až 11-tisíc študentov Univerzity Komenského dostalo falošný e-mail v mene Vysokoškolského mesta Ľudovíta Štúra – Mlyny, ktorý im oznamoval pridelenie internátnej izby a vyzýval ich na platbu za ubytovanie.

Informovala o tom TV Markíza v dnešných Televíznych novinách. Prípadom sa už zaoberá polícia, univerzita podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Zároveň vyzýva študentov, aby podobné výzvy ignorovali.

E-mail žiadateľov o internát upozorňoval, že za pridelenú izbu musia zaplatiť najneskôr do 10. augusta, inak ich neubytujú. Uvádzal tiež, že platiť šekom sa nedá a peniaze je nutné poslať na účet. „Informácia pre všetkých študentov – nikdy, ani v budúcnosti, neposielať peniaze na žiadnu komerčnú banku, Univerzita Komenského má účty uložené zásadne v Štátnej pokladni,“ uviedol pre TV Markíza riaditeľ Vysokoškolského mesta Ľudovíta Štúra – Mlyny Róbert Gula.

Záhadou zostáva, ako sa odosielateľ e-mailu dostal k osobným údajom a adresám študentov Univerzity Komenského. Podľa rektora UK Karola Mičietu univerzita nabúranie svojho vnútorného systému či iné zneužitie svojich záznamov nezaznamenala. V rozhovore pre TV Markíza upozornil, že autor e-mailu poslal študentom upovedomenie na starom, už neplatnom formulári.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM