Webnoviny - Svet

STV bude v lete lákať najmä na šport, poštu a nebíčko

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. júna (WEBNOVINY) – Šport, ale aj zábavu prinesie letný program programových služieb Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) – Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu.

Ako pre agentúru SITA povedal programový riaditeľ Slovenskej televízie (STV) Andrej Miklánek, po nedávnych majstrovstvách sveta v hokeji bude aj jún, júl a august patriť na obrazovkách verejnoprávnej televízie výrazne športu.

STV už o pár dní prinesie majstrovstvá Európy vo futbale v Poľsku a na Ukrajine (8. júna – 1. júla) a od konca júla Hry XXX. olympiády v Londýne (27. júl – 12. august), ktoré Miklánek označil za extrémne náročný projekt.

„Keby sme porovnali naše programové investície s inými vysielateľmi, tak sú rádovo vyššie, vzhľadom na to, že tieto projekty sú pomerne náročné,“ doplnil Miklánek.

Emócie i pochúťky

Nielen športom však chce STV zaujať v lete svojich divákov. Odvysiela emotívne stretnutia ľudí v premiérových častiach Pošty pre teba. Počas prázdnin bude pokračovať napríklad televízny kulinársky bedeker so známym šéfkuchárom Jaroslavom Žídekom Nebíčko v papuľke a rovnako sa v lete neodmlčia ani ďalšie relácie ako On Air, Slovensko v obrazoch, Svet v obrazoch, Hurá do záhrady.

Na leto je pripravená televízna premiéra koprodukčného filmu RTVS Marhuľový ostrov, či známy český seriál Cirkus Humberto. Jednotka okrem toho uvedie aj priamy prenos z folklórneho festivalu Východná. „Tak ako každá televízia aj my sa v lete trošku aj z hľadiska personálnych kapacít a rozpočtov budeme snažiť šetriť, vydýchnuť si a pripraviť sa na jeseň,“ dodal pre SITA Andrej Miklánek.

Letné kino na Dvojke

Na Dvojke to zo športu bude popri letnej olympiáde aj Tour de France a pravidelné programové bloky – ráno Leto s telkou, poobede Siesta pre seniorov a večer Letné kino na Dvojke.

Špeciálny letný program tradične od konca júna do začiatku septembra prinesú aj všetky programové okruhy Slovenského rozhlasu (SRo).

Ako každý rok v lete riešime špeciálnu štruktúru, ktorá je voľnejšia. „Aj hudobná štruktúra bude iná ako štandardná, pribudnú nové letné hity, ako každý rok sa budú jednotlivé programové služby venovať festivalom,“ povedal pre SITA programový riaditeľ SRo Ľuboš Machaj.

Poslucháčom pritom na Rádiách FM, Regina či Devín neprinesú len hudobné festivaly venované populárnej hudbe, ale aj folklóru. Veľký priestor na Rádiu Slovensko dostane letná olympiáda.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM